Bieg Piastów, czyli najpiękniejsze trasy na świecie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 11:00
– Nasze trasy idą w większości w lesie. Człowiek może patrzeć w jedną stronę i widzieć Karkonosze, w drugą stronę popatrzeć na Góry Izerskie w Czechach. To jest przeżycie dodatkowe – przyznaje Julian Gozdowski, honorowy komandor Biegu Piastów. 
Audio
  • Jak powstają doskonałe trasy narciarskie Biegu Piastów? (Markomania/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/skeeze

pixabay karkonosze 1200.jpg
Karkonoska Dolina Szczęścia pełna norweskich wpływów

Jak ocenia Marek Niedźwiecki, w tym roku w Jakuszycach, które zawsze są zasypane śniegiem zdarzył się prawdziwy "cud nadmiaru". Z powodu obfitych opadów w wielu miejscach powstają tunele śnieżne.

Jak wyrzeźbić w takim terenie trasy narciarskie? Z jakimi najważniejszymi problemami pogodowymi zmagali się do tej pory organizatorzy? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy nadawanej prosto z Festiwalu Trójka Górom w Szklarskiej Porębie.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Julian Gozdowski (Honorowy Komandor Biegu Piastów) 

Data emisji: 23.02.2019
Godzina emisji: 11.17

gs/ag

Czytaj także

Krzysztof Baranowski – od samotnych wypadów na narty do samotnego opłynięcia Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 14:59
To było specjalne wydanie audycji w ramach Festiwalu "Trójka Górom"! W "Godzinie prawdy" kapitan Krzysztof Baranowski przyznał, że to dla niego szczególne miejsce. – Zanim zacząłem żeglować, jeździłem na nartach. Szklarska Poręba odegrała w tym bardzo ważną rolę – wspominał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

V Festiwal "Trójka Górom"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 15:52
W 21. roku naszych wspólnych działań ze Szklarską Porębą, postanowiliśmy w pierwszą festiwalową noc spotkać się w większym gronie, by powspominać początki Trójkowych wypraw do samej Szklarskiej Poręby, do Piechowic, do Jakuszyc.
rozwiń zwiń