Joanna Bejm: Halina Poświatowska była zachłanna na życie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 13:04
– Poezję Haliny Poświatowskiej poznałam już w liceum, ale wtedy jeszcze jej nie rozumiałam – mówi Joanna Bejm. Jej najnowsza płyta "Jesteś" składa się z 10 utworów napisanych do słów poetki.
Audio
  • Joanna Bejm o nowej płycie i fascynacji poezją (Markomania/Trójka)
Joanna Bejm
Joanna BejmFoto: archiwum artystki

Okładka albumu "Jesteś" Okładka albumu "Jesteś"

Album "Jesteś" to zestaw autorskich kompozycji Joanny Bejm, której towarzyszy poezja Haliny Poświatowskiej. Jak mówi Joanna: "Twórczością Haliny Poświatowskiej interesuję się od lat. Bardzo lubię jej wiersze. Obok poezji zafascynowała mnie sama postać poetki. Jej barwna, utalentowana, silna osobowość zainspirowała mnie i zmotywowała do walki o marzenia. W 2017 roku postanowiłam stworzyć swój autorski recital z muzyką do wierszy poetki. Program oscyluje wokół jazzu, popu, elektroniki i folku. Zaprosiłam do współpracy świetnych muzyków jazzowych. Dzięki ich umiejętnościom, doświadczeniu i wrażliwości, nie tylko poezja, ale także muzyka oddziałuje na wyobraźnię słuchacza z dużą siłą, przeplata się ze słowem, dając mu przestrzeń i podkreślając jego piękno, jednocześnie nie pozostaje w cieniu".

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Markomania" z 12 października 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Markomania" z 12 października 2019 >>>

Joanna Bejm jest wokalistką, animatorką kultury, kompozytorką, laureatką m.in. programu TVP "Szansa na sukces" oraz konkursu "Debiuty" na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Koncertuje w projektach związanych z piosenką poetycką oraz z zespołami jazzowymi, m.in. z Piotrem Rodowiczem, Bogdanem Hołownią, Robertem Murakowskim i Kazimierzem Jonkiszem w projekcie Krajewski Smooth Jazz. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Joanna Bejm (wokalistka)

Data emisji: 12.10.2019
Godzina emisji: 12.07

ml/mk

Czytaj także

Michał Kowalonek: wolę mówić niż śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 12:00
– Zwolniliśmy trochę na moją prośbę, żebym mógł zadbać o nową płytę. Cały czerwiec będę jeździł z gitarą do małych miejsc, czasem nawet mieszkań, by o niej opowiadać – mówi Michał Kowalonek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Napiórkowski i muzyka hipokampu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 11:24
Hipokamp to część mózgu odpowiedzialna za pamięć i orientację przestrzenną. To także tytuł najnowszego albumu Marka Napiórkowskiego, który 24 października wyrusza w promującą płytę trasę koncertową z francuskim mistrzem perkusji Mino Cinelu. 
rozwiń zwiń