X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Bejm: Halina Poświatowska była zachłanna na życie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 13:04
– Poezję Haliny Poświatowskiej poznałam już w liceum, ale wtedy jeszcze jej nie rozumiałam – mówi Joanna Bejm. Jej najnowsza płyta "Jesteś" składa się z 10 utworów napisanych do słów poetki.
Audio
  • Joanna Bejm o nowej płycie i fascynacji poezją (Markomania/Trójka)
Joanna Bejm
Joanna BejmFoto: archiwum artystki

Okładka albumu "Jesteś" Okładka albumu "Jesteś"

Album "Jesteś" to zestaw autorskich kompozycji Joanny Bejm, której towarzyszy poezja Haliny Poświatowskiej. Jak mówi Joanna: "Twórczością Haliny Poświatowskiej interesuję się od lat. Bardzo lubię jej wiersze. Obok poezji zafascynowała mnie sama postać poetki. Jej barwna, utalentowana, silna osobowość zainspirowała mnie i zmotywowała do walki o marzenia. W 2017 roku postanowiłam stworzyć swój autorski recital z muzyką do wierszy poetki. Program oscyluje wokół jazzu, popu, elektroniki i folku. Zaprosiłam do współpracy świetnych muzyków jazzowych. Dzięki ich umiejętnościom, doświadczeniu i wrażliwości, nie tylko poezja, ale także muzyka oddziałuje na wyobraźnię słuchacza z dużą siłą, przeplata się ze słowem, dając mu przestrzeń i podkreślając jego piękno, jednocześnie nie pozostaje w cieniu".

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Markomania" z 12 października 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Markomania" z 12 października 2019 >>>

Joanna Bejm jest wokalistką, animatorką kultury, kompozytorką, laureatką m.in. programu TVP "Szansa na sukces" oraz konkursu "Debiuty" na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Koncertuje w projektach związanych z piosenką poetycką oraz z zespołami jazzowymi, m.in. z Piotrem Rodowiczem, Bogdanem Hołownią, Robertem Murakowskim i Kazimierzem Jonkiszem w projekcie Krajewski Smooth Jazz. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Joanna Bejm (wokalistka)

Data emisji: 12.10.2019
Godzina emisji: 12.07

ml/mk

Czytaj także

Michał Kowalonek: wolę mówić niż śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 12:00
– Zwolniliśmy trochę na moją prośbę, żebym mógł zadbać o nową płytę. Cały czerwiec będę jeździł z gitarą do małych miejsc, czasem nawet mieszkań, by o niej opowiadać – mówi Michał Kowalonek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Napiórkowski i muzyka hipokampu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 11:24
Hipokamp to część mózgu odpowiedzialna za pamięć i orientację przestrzenną. To także tytuł najnowszego albumu Marka Napiórkowskiego, który 24 października wyrusza w promującą płytę trasę koncertową z francuskim mistrzem perkusji Mino Cinelu. 
rozwiń zwiń