Ania Rusowicz i jej "Przebudzenie" w "Markomanii"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 13:00
– Każda płyta to dla mnie proces, nowe wyzwanie i staram się, w ramach mojej stylistyki, robić za każdym razem co innego. Tworzyć inny klimat i póki co udaje mi się to utrzymać – mówi gość Marka Niedźwieckiego, Ania Rusowicz.
Audio
  • Ania Rusowicz o swojej nowej płycie (Markomania/Trójka)
Ania Rusowicz i Marek Niedźwiecki
Ania Rusowicz i Marek NiedźwieckiFoto: Ola Budka/PR

Ania Rusowicz "Przebudzenie" Ania Rusowicz "Przebudzenie"

"Przebudzenie" to tytuł nowej płyty Ani Rusowicz, którą postanowiła osobiście wyprodukować. Jak sama twierdzi: - Potrzebowałam dużo czasu żeby ta płyta powstała. Musiałam się przebudzić. Wprawdzie w tym czasie wydałam kilka okazjonalnych albumów (m.in. Woodstock, Pastorałki, piosenka do filmu "Sztuka kochania" czy alternatywne alterego Nixes), więc nie próżnowałam. Żeby napisać tę płytę musiałam mentalnie i fizycznie odbyć podróż na drugi koniec świata.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Markomania" z 26 października 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Markomania" z 26 października 2019 >>>

Marzeniem Ani było zwiedzenie Nowego Orleanu - kolebki muzyki bluesowo, rockandrollowej i jazzowej.

– Twierdzimy, że kochamy naszą planetę i życie, chcemy dobrej przyszłości dla naszych dzieci, tymczasem sami nie wiemy czy nasza starość nie będzie przypominała historii jak z filmu "Mad Max". I właśnie o tym jest tytułowa piosenka na płycie. Jak długo będziemy jeszcze zaprzeczać? Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że ludzie nie chcą słyszeć o trudnych rzeczach, że ktoś od nich wymaga i oczekuje. Chcą żyć w bańce iluzji. Ktoś musi o tym mówić. Artyści, bo przecież nie politycy. Na płytę zaprosiłam Paulinę Przybysz, która to również na moją prośbę napisała tekst do piosenki "Voodoo",  a tekst do utworu "Baba" napisała dla mnie Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic. Płyta utrzymana jest w klimacie rockandrollowo/funkowo/bluesowym, co ciekawe, nie nagraliśmy żadnej ballady – mówi Ania Rusowicz.

W jaki sposób Marek Niedźwiecki przyczynił się zmobilizowania swojego gościa do nagrania debiutanckiego albumu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Ania Rusowicz (wokalistka)

Data emisji: 25.10.2019
Godzina emisji: 11.12

mat. prasowe/ml/gs

Czytaj także

Marcin Spenner: nie chciałem być "wiecznym debiutantem"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 12:00
Po siedmiu latach oczekiwania w końcu ukazał się album "Na czas" Marcina Spennera. Z wokalistą rozmawiał Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lampky oraz K-Jah Sound i ich Trójkowy debiut

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 13:00
W tym wydaniu audycji zderzyły się dwa muzyczne gatunki. Najpierw mogliśmy posłuchać delikatnego rockowego brzmienia, by przejść do spokojnego reggae. 
rozwiń zwiń