X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Ostrowska: nie lubię sytuacji, gdy coś trzeba

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 13:13
– Z tego powodu nie było nowego materiału studyjnego przez 12 lat. Jak słyszę, że trzeba nagrać płytę, to mam od razu jeża na plecach – przyznaje wokalistka w "Markomanii". 
Audio
  • "To jest zupełnie inna płyta, kocham ją", przyznaje Małgorzata Ostrowska. Jak powstawał ten album? (Markomania/Trójka)
Małgorzata Ostrowska i Marek Niedzwiecki
Małgorzata Ostrowska i Marek NiedzwieckiFoto: Ola Budka/Polskie Radio

Okładka albumu Małgorzaty Ostrowskiej "Na świecie nie ma pustych miejsc" Okładka albumu Małgorzaty Ostrowskiej "Na świecie nie ma pustych miejsc"

Po dwunastu latach od premiery poprzedniej Małgorzata Ostrowska wydała kolejną solową płytę. Premiera "Na świecie nie ma pustych miejsc" odbyła się 15 listopada. Album zestaw 14 utworów o miłości, których po najbardziej rockowym głosie w Polsce nikt by się nie spodziewał. Mocne elektryczne gitary artystka zamieniła m.in. na fortepian, skrzypce, wiolonczelę, harfę czy flet. Teksty, które napisała, są wyjątkowo emocjonalne i poruszające. Artystka znana z mocnych rockowych numerów udowadnia, że potrafi też w wysmakowany sposób zaśpiewać delikatne ballady o miłości, wypełniając je głębokimi emocjami. Tytuł albumu pochodzi z piosenki kończącej album. Tekst "Nie ma pustych miejsc" Małgorzata napisała jeszcze przed śmiercią jej wieloletniego menadżera, Piotra Niewiarowskiego. 

Jakie będą najbliższe koncerty artystki? Małgorzata Ostrowska opowiadała Markowi Niedźwieckiemu o swoich występach na Męskim Graniu, współpracy z Darią Zawiałow, a także o swojej pasji tworzenia kosmetyków. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Małgorzata Ostrowska (wokalistka)

Data emisji: 16.11.2019
Godzina emisji: 12.07

gs

Czytaj także

Joanna Bejm: Halina Poświatowska była zachłanna na życie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 13:04
– Poezję Haliny Poświatowskiej poznałam już w liceum, ale wtedy jeszcze jej nie rozumiałam – mówi Joanna Bejm. Jej najnowsza płyta "Jesteś" składa się z 10 utworów napisanych do słów poetki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz i jej "Przebudzenie" w "Markomanii"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 13:00
– Każda płyta to dla mnie proces, nowe wyzwanie i staram się, w ramach mojej stylistyki, robić za każdym razem co innego. Tworzyć inny klimat i póki co udaje mi się to utrzymać – mówi gość Marka Niedźwieckiego, Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka Mietka Kosza wciąż inspiruje. Krzysztof Gradziuk o płycie "Unfinished Story – Remembering Kosz"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 13:00
– Było kilka powodów, dlaczego postanowiliśmy przypomnieć postać niewidomego pianisty. Jednym z nich był fakt, że wychowałem się w Zamościu, mieście, gdzie jest klub imienia Mieczysława Kosza. Tam stawiałem pierwsze kroki jazzowe – wspomina Krzysztof Gradziuk, mówiąc o wydanej w 2007 roku płycie "Unfinished Story – Remembering Kosz" tria RGG.
rozwiń zwiń