Małgorzata Ostrowska: nie lubię sytuacji, gdy coś trzeba

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 13:13
– Z tego powodu nie było nowego materiału studyjnego przez 12 lat. Jak słyszę, że trzeba nagrać płytę, to mam od razu jeża na plecach – przyznaje wokalistka w "Markomanii". 
Audio
  • "To jest zupełnie inna płyta, kocham ją", przyznaje Małgorzata Ostrowska. Jak powstawał ten album? (Markomania/Trójka)
Małgorzata Ostrowska i Marek Niedzwiecki
Małgorzata Ostrowska i Marek NiedzwieckiFoto: Ola Budka/Polskie Radio

Okładka albumu Małgorzaty Ostrowskiej "Na świecie nie ma pustych miejsc" Okładka albumu Małgorzaty Ostrowskiej "Na świecie nie ma pustych miejsc"

Po dwunastu latach od premiery poprzedniej Małgorzata Ostrowska wydała kolejną solową płytę. Premiera "Na świecie nie ma pustych miejsc" odbyła się 15 listopada. Album zestaw 14 utworów o miłości, których po najbardziej rockowym głosie w Polsce nikt by się nie spodziewał. Mocne elektryczne gitary artystka zamieniła m.in. na fortepian, skrzypce, wiolonczelę, harfę czy flet. Teksty, które napisała, są wyjątkowo emocjonalne i poruszające. Artystka znana z mocnych rockowych numerów udowadnia, że potrafi też w wysmakowany sposób zaśpiewać delikatne ballady o miłości, wypełniając je głębokimi emocjami. Tytuł albumu pochodzi z piosenki kończącej album. Tekst "Nie ma pustych miejsc" Małgorzata napisała jeszcze przed śmiercią jej wieloletniego menadżera, Piotra Niewiarowskiego. 

Jakie będą najbliższe koncerty artystki? Małgorzata Ostrowska opowiadała Markowi Niedźwieckiemu o swoich występach na Męskim Graniu, współpracy z Darią Zawiałow, a także o swojej pasji tworzenia kosmetyków. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Małgorzata Ostrowska (wokalistka)

Data emisji: 16.11.2019
Godzina emisji: 12.07

gs

Czytaj także

Joanna Bejm: Halina Poświatowska była zachłanna na życie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 13:04
– Poezję Haliny Poświatowskiej poznałam już w liceum, ale wtedy jeszcze jej nie rozumiałam – mówi Joanna Bejm. Jej najnowsza płyta "Jesteś" składa się z 10 utworów napisanych do słów poetki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz i jej "Przebudzenie" w "Markomanii"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 13:00
– Każda płyta to dla mnie proces, nowe wyzwanie i staram się, w ramach mojej stylistyki, robić za każdym razem co innego. Tworzyć inny klimat i póki co udaje mi się to utrzymać – mówi gość Marka Niedźwieckiego, Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka Mietka Kosza wciąż inspiruje. Krzysztof Gradziuk o płycie "Unfinished Story – Remembering Kosz"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 13:00
– Było kilka powodów, dlaczego postanowiliśmy przypomnieć postać niewidomego pianisty. Jednym z nich był fakt, że wychowałem się w Zamościu, mieście, gdzie jest klub imienia Mieczysława Kosza. Tam stawiałem pierwsze kroki jazzowe – wspomina Krzysztof Gradziuk, mówiąc o wydanej w 2007 roku płycie "Unfinished Story – Remembering Kosz" tria RGG.
rozwiń zwiń