Robert Kubiszyn: "Before Sunrise" wciąż się świetnie broni

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 13:00
Robert Kubiszyn bez wątpienia należy do grona najbardziej zapracowanych muzyków w Polsce – na swoim koncie ma już ponad 100 albumów! Tym bardziej zaskakująca wydaje się informacja, że w minionym tygodniu zagrał on swój… pierwszy w życiu koncert ze swoim zespołem.
Audio
  • Powrót Roberta Kubiszyna po latach (Markomania/Trójka)
Robert Kubiszyn
Robert KubiszynFoto: Wojciech Kusiński/PR

W 2010 roku ukazał się debiutancki solowy album Roberta Kubiszyna: "Before Sunrise". To płyta o jazzowym charakterze. Obok Roberta Kubiszyna wystąpili na niej: Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Mino Cinelu, wirtuoz harmonijki ustnej Gregorie Maret, a także Marek Napiórkowski, Krzysztof Herdzin, Henryk Miśkiewicz, Michał Dąbrówka i wielu innych z tzw. ekstraklasy polskiego i światowego jazzu.

Po 10 latach, Robert Kubiszyn zdecydował się po raz pierwszy wystąpić na żywo ze swoim materiałem.

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Markomanii" z 1 lutego >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "Markomanii" z 1 lutego >>>

– Tak wyszło. Byłem tak bardzo zajęty przez ten czas, że okazywało się wciąż, że ja, albo koledzy z zespołu, byliśmy zajęci i nie mogliśmy uzgodnić żadnego terminu. Cieszę się, że w końcu się udało, bo doskonale się bawiłem, ale przygotowanie było bardzo czasochłonne. Przez ostatnie 10 lat pogubiłem wszystkie nuty i musiałem spisać cały materiał jeszcze raz – opowiada gość Mariusza Owczarka.

Debiutancki koncert pobudził apetyt Roberta Kubiszyna. Artysta zapowiada kolejne występy, i, co najważniejsze, następcę albumu "Before Sunrise". Prace nad płytą już trwają.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Mariusz Owczarek
Gość: Robert Kubiszyn (kontrabasista i basista jazzowy, kompozytor, aranżer i producent muzyczny)
Data emisji: 1.02.2020
Godzina emisji: 12.19

ml

Czytaj także

"Markomania" na Festiwalu Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 13:00
– O Marysi chyba nikt dużo nie wie. Wymykała się wszelkim możliwym schematom – mówił, dziennikarz i artysta kabaretowy Artur Andrus. "Markomania" tym razem zawitała do Polanicy-Zdroju, gdzie właśnie odbywa się 6. edycja "Cały Kazio".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Bejm: Halina Poświatowska była zachłanna na życie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 13:04
– Poezję Haliny Poświatowskiej poznałam już w liceum, ale wtedy jeszcze jej nie rozumiałam – mówi Joanna Bejm. Jej najnowsza płyta "Jesteś" składa się z 10 utworów napisanych do słów poetki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz i jej "Przebudzenie" w "Markomanii"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 13:00
– Każda płyta to dla mnie proces, nowe wyzwanie i staram się, w ramach mojej stylistyki, robić za każdym razem co innego. Tworzyć inny klimat i póki co udaje mi się to utrzymać – mówi gość Marka Niedźwieckiego, Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń