Rasm Almashan: na płycie chciałam opowiedzieć o krainie, która jest tutaj mało znana

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 13:12
– Moje teksty dotyczą głównie Jemenu. Miałam okazję widzieć to wszystko od środka. Zobaczyć miejsca, w których ludzie żyją jak w czasach Chrystusa – mówiła w "Markomanii" Rasm Almashan.
Audio
  • Rasm Almashan gościem Marka Niedźwieckiego (Markomania/Trójka)
Rasm Almashan i Marek Niedźwiecki
Rasm Almashan i Marek NiedźwieckiFoto: Ola Budka

Jest wokalistką pochodzenia polsko-jemeńskiego, autorką tekstów i kompozytorką o oryginalnej ciemnej i intrygującej barwie głosu. W utworach Rasm słychać wpływy etno, czerpie z orientalnych, arabskich, afrykańskich inspiracji. Współtworzyła zespoły Kultura de Natura oraz Sooomood. Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem Laboratorium. Jej autorski album "Yemenia" ukazał się 6 grudnia 2019 roku.

– Jeżeli chodzi o brzmienie i stylistykę, jest to płyta bardzo kolorowa. To muzyka świata inspirowana brzmieniami Jemenu, które zapamiętałam z dzieciństwa. Na płycie są historie z lat 80. i 90. z Jemenu. Słowa w piosenkach dotykają biedy, wojny i pokoju oraz tęsknoty za krajem. Przesłaniem płyty jest budowanie mostów pomiędzy Bliskim Wschodem a Światem Zachodnim, apel o pokój dla Jemenu – podkreślała artystka.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Rasm Almashan (wokalistka)
Data emisji: 8.02.2020
Godzina emisji: 12.13

kw/mk

Czytaj także

Kasia Kowalska: miałam w życiu szczęście

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 12:10
– 25 lat temu zagrałam "Koncert inaczej".  To była ta nieznośna lekkość młodości. Moim marzeniem było zagrać standardy, których słuchałam. Ktoś wymyślił, by zrobić z tego płytę. To było niesamowite spotkanie i otarcie się o tak wielkie osobowości muzyczne. Spełnienie marzenia – wspomina Kasia Kowalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dyjak: robię się jeszcze bardziej sentymentalny

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 12:30
W ubiegłą sobotę na antenie Trójki pojawili się Marek i Marek, czyli Marek Dyjak i Marek Niedźwiecki. Powodem ich spotkania był najnowszy album Marka Dyjaka – "Piękny instalator".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Kubiszyn: "Before Sunrise" wciąż się świetnie broni

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 13:00
Robert Kubiszyn bez wątpienia należy do grona najbardziej zapracowanych muzyków w Polsce – na swoim koncie ma już ponad 100 albumów! Tym bardziej zaskakująca wydaje się informacja, że w minionym tygodniu zagrał on swój… pierwszy w życiu koncert ze swoim zespołem.
rozwiń zwiń