Artystki w hołdzie uczestniczkom Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 12:00
- Te dziewczyny jeszcze nie posmakowały życia, a już musiały stawać w obronie wartości nawet większych niż własne życie - mówi Anita Lipnicka o kobietach biorących udział w Powstaniu Warszawskim, którym poświęcona jest płyta "Morowe Panny".
Audio
Okładka płyty Morowe Panny
Okładka płyty "Morowe Panny"Foto: materiały pormocyjne

Płyta "Morowe Panny" to część projektu o tym samym tytule, który od maja prowadzi Muzeum Powstania Warszawskiego. Możemy na niej usłyszeć znane polskie piosenkarki, takie jak: Halina Mlynkova, Anita Lipnicka, Paulina Przybysz, Katarzyna Groniec, Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, Lilu, Marika, Mona i Paresłów. Stroną muzyczną projektu zajął się Darek Malejonek wraz z zespołem Maleo Reggae Rockers. Chcąc dotrzeć do młodych odbiorców, artyści w nowocześnie zaaranżowanych i współcześnie napisanych utworach opowiadają historie kobiet z czasów Powstania Warszawskiego. 

- Początkowo się denerwowałam, że nie wiem, jak ugryźć ten temat - przyznaje Katarzyna Groniec, gość Marka Niedźwieckiego. - Obejrzałam wiele rozmów z kobietami, które brały udział w powstaniu. Najbardziej zainteresowało mnie to, jak żyły później, co się z nimi działo, jak męczą je wspomnienia, czy można z tym żyć, czy można spać po tym piekle...

Na audycję "Markomania" w sierpniu zapraszamy w każdą sobotę już od godz. 9.00!

Czytaj także

Superdziewczyny zaśpiewają o Powstaniu

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 18:05
Wydawałoby się, że to męska rzecz.... Prawda jest taka, że kobiety wniosły w Powstanie Warszawskie znaczący wkład. A teraz same o tym opowiedzą podczas koncertu "Morowe panny". Głosami m.in. Haliny Mlynkowej i Mariki, które gościły w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Groniec będzie morową panną

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 16:47
Piosenkarka wystąpi w koncercie Morowe panny. Zaśpiewa tam utwór "Rubin". To hołd złożony kobietom, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstańczego heroizmu nie byłoby bez kobiet (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 07:28
W sobotę wieczorem zapraszamy do Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego. W ramach corocznego cyklu "Pamiętamy'44" odbędzie się tam niezwykły koncert "Morowe Panny".
rozwiń zwiń