Joachim Mencel postanowił uszlachetnić muzykę. Jak?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 14:21
"Sing cuckoo” to debiutancka płyta zespołu El Greco to mieszkanka różnych stylów muzycznych, w tym m.in. chilloutu, jazzu, czy rocka. A na dokładkę poezja i to z najwyższej półki.
Audio
  • Joachim Mencel o debiutanckiej płycie zespołu El Greco (Markomania/ Trójka)
Fragment okładki płyty Cuckoo
Fragment okładki płyty "Cuckoo" Foto: mat. prom./joachimmencel.com

Autorem kompozycji jest jazzman Joachim Mencel. - Zaczęło się od pomysłu poezji. Postanowiłem uszlachetnić swoją muzykę i użyłem do tego poezji. We współczesnym, rozedrganym świecie element szlachetności jest bardzo potrzebny. Stąd na płycie takie nazwiska jak Kochanowski, Norwid, czy Wilde – mówił kompozytor w audycji "Markomania".

Za warstwę wokalną płyty odpowiada Jorgos Skolias. – To, czego nie dało się zaśpiewać, jest recytowane. I to taki klasyk recytowania w muzyce rytmicznej. Jorgos zrobił wzorcową wręcz formę. To bardzo niedoceniony repertuarowo wokalista – dodał Joachim Mencel.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Marek Niedźwiecki.

Na "Markomanię" zapraszamy w każdą sobotę o godz. 10.00.

Zobacz więcej na temat: Jazz Marek Niedźwiecki

Czytaj także

Zbigniew Hołdys o kultowym albumie "Perfect"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 14:17
- Do pewnego momentu w życiu byłem przekonany, że wystarczy talent, dziś jestem przekonany, że decyduje talent, ale on nie wystarczy. Potrzeba też tytanicznej pracy – mówi gość Marka Niedźwieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Jethon: takie pomysły rodzą się przypadkiem

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 15:51
- Chcieliśmy 51. urodziny Trójki świętować inaczej. Wyjść do naszych Słuchaczy. Okazuje się, że wyjazd na dworce jest nie najgłupszym pomysłem - mówi dyrektor Programu Trzeciego, o akcji "Pociągi pod Trójkowym nadzorem”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kiljański: wracam do Kai, do Kayaxu jak syn marnotrawny

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 15:00
Artysta opowiadał Markowi Niedźwieckiemu w audycji "Do południa" o swoim albumie "Powroty", który będzie miał premierę we wtorek. - Tę płytę, całą zaśpiewaną po polsku obiecałem mojej mamie - mówi Krzysztof Kiljański
rozwiń zwiń