X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

V Maraton Karkonoski. Niezwykłe wyzwanie dla biegaczy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 11:01
- Karkonosze mają bogatą historię i przyrodę, ale przede wszystkim są bardzo dostępne dla ludzi. Dzisiejszy dzień jest tego najlepszym przykładem, gdy w Karkonosze wbiega kilkaset maratończyków - mówi Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.
Audio
  • Andrzej Raj: V Maraton Karkonoski to niezwykłe wyzwanie dla biegaczy (Markomania/Trójka)
  • Julian Gozdowski: to, że mamy najlepsze trasy to jest oczywista oczywistość (Markomania/Trójka)
  • Zyta Bałazy z Nadleśnictwa Szklarska Poręba opowiada o rekreacji w górach (Markomania/Trójka)
  • Grażyna Biederman z Biura Promocji Miasta w Szklarskiej Porębie: tu biega cała Polska i reszta świata (Markomania/Trójka)
  • Marek Niedźwiecki: rekord nie został pobity (Markomania/Trójka)
V Maraton Karkonoski wystartował w sobotę, 3 sierpnia, o godzinie 8.30.
V Maraton Karkonoski wystartował w sobotę, 3 sierpnia, o godzinie 8.30.Foto: Fot.: Katarzyna Goleniewska

W przyszłym roku Karkonoski Park Narodowy obchodzić będzie jubileusz 55 lat istnienia. - Bardzo się z tego cieszymy, dlatego, że chronimy coś, co jest naszym wspólnym dobrem. Karkonosze to góry wyjątkowe. Korzystajmy z tego piękna w sposób bardzo umiejętny i rozważny - podkreśla Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

Jako pierwszy V Maraton Karkonoski ukończył Mitja Kosovelj ze Słowenii z czasem 3:05, co oznacza, że rekord nie został pobity. Podobnie jak Bieg Piastów, maraton, ulokowany jest w miejscu szczególnym. - Szklarska Poręba, Dolny Śląsk, a nawet Polska może się tym chwalić. Dzięki lasom powietrze jest przewiane, nasycone żywicami, a w związku z tym, że jest tu dużo mokradeł, powietrze jest wilgotne, czyli gotowa inhalacja - wyjaśnia Julian Gozdowski, legenda Szklarskiej Poręby i Jakuszyc.

Podczas Mistrzostw Świata w Długodystansowym Biegu Górskim, Marek Niedźwiecki i Michał Olszański poprowadzą na żywo trójkowe audycje. To gratka nie tylko dla fanów III Programu Polskiego Radia, ale też miłośników dobrej muzyki i audycji sportowych. Zapraszamy do słuchania Trójki!

Organizator słynnego Biegu Piastów, podkreśla w rozmowie z Markiem Niedźwieckim, że do Jakuszyc przyjeżdżają zawodnicy nie tylko, by biegać. - Przyjeżdżają, by wzmocnić swój organizm, zdobyć trochę wytrzymałości. Trenują tu wioślarze, kajakarze - opowiada.

Przez lata Julian Gozdowski tworzył wspaniałe trasy na Polanie Jakuszyckiej. - Jesteśmy posiadaczami na Dolnym Śląsku jednych z najlepszych tras na świecie - mówi i jednocześnie zastrzega, że głównym powodem organizowania w Szklarskiej Porębie Pucharu Świata nie są trasy, a najlepszy zawodnik. - Justyna Kowalczyk zadecydowała o tym, że Puchar Świata mógł być na Dolnym Śląsku - przekonuje gość wyjazdowej "Markomanii".

Na "Markomanię" zapraszamy w każdą sobotę o godz. 9.00.

(ed)

Zobacz więcej na temat: Julian Gozdowski SPORT

Czytaj także

Julian Gozdowski: Mój świat to narciarstwo biegowe

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 19:00
- Puchar Świata jest jak tort dodany do dobrego obiadu, a dobrym obiadem jest Bieg Piastów i trasy, gdzie ludzie przyjeżdżają biegać. To możliwość kontaktu z przyrodą pięknych Gór Izerskich dla tysięcy ludzi - mówi Julian Gozdowski, legenda Szklarskiej Poręby i Jakuszyc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

V Maraton Karkonoski na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 11:00
Trójka kibicowała w Szklarskiej Porębie najlepszym biegaczom świata. - To niesamowity widok - mówił Marek Niedźwiecki, który z tego miasta prowadził "Listę Przebojów Programu Trzeciego" i "Markomanię".
rozwiń zwiń