Jacek Bończyk: coraz częściej się zatrzymuję

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2013 15:00
9 września ukaże się 9. płyta artysty. Na "Resume z wątkiem kosmicznym" znajdą się utwory m.in. Edwarda Stachury i Grzegorza Ciechowskiego, a także autorskie piosenki Jacka Bończyka.
Audio
  • Jacek Bończyk: coraz częściej się zatrzymuję (Markomania/Trójka)
Jacek Bończyk: coraz częściej się zatrzymuję
Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak mówił gość Marka Niedźwieckiego, nadchodzący album to ukłon w stronę mistrzów, ludzi, którzy go ukształtowali poprzez swoją twórczość. Na płycie nie zabraknie także utworów Wojciecha Młynarskiego. To postać szczególnie ważna dla Jacka Bończyka, dyrektora artystycznego Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, którego pierwszy edycja odbędzie się w dniach 21-22 września w sopockiej Zatoce Sztuki. Trójka jest patronem wydarzenia.

Gość "Markomanii" mówił także o spokoju, jaki uzyskuje dzięki świadomości, że jesteśmy tylko mały trybikiem w wielkiej machinie świata. - Łatwiej mi funkcjonować ze świadomością, że świat się nie zawali, jeśli mój trybik nie zatrybi - mówi Jacek Bończyk. - Niezależnie od tego, że dużo pracuję, bo to lubię,  wymykam się i wypadam na parę dni, bo jest to niezwykle ważne i cenne - dodaje.

Artysta wystąpił w Trójce z programem "Mój Staszewski", w którym sięga po repertuar Stanisława Staszewskiego, przedstawiciela undergroundu lat 60. Program ten jest hołdem złożonym, porównywanemu do Georgesa Brassensa, polskiemu bardowi.

"Mój Staszewski" - zobacz galerię zdjęć>>>

"Mój Staszewski" Jacka Bończyka - obejrzyj koncert!>>>

Artystę będzie można zobaczyć wkrótce w spektaklu "Całujcie mnie wszyscy w odbiornik" w warszawskim teatrze Roma. O zrealizowaniu jakiego musicalu marzy Jacek Bończyk? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Marka Niedźwieckiego.

Na "Markomanię" zapraszamy w każdą sobotę o godz. 10.00.

Czytaj także

Czyżykiewicz: tych poetów chciałem mieć przy sobie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 14:52
Cyprian Kamil Norwid, Tadeusz Różewicz, czy Zbigniew Herbert – to autorzy, do których tekstów piosenki nagrał Mirosław Czyżykiewicz. Tak powstała płyta "Ma Chérie”. I, jak zdradził w Trójce muzyk, na tym nie koniec tej przygody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Markomania" z Bolesławca. Glina i ceramika bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 14:38
- Gliniada przysparza ceramice popularności. Pokazuje, że z miłości do gliny można wszystko - mówi Anna Bober-Tubaj, dyrektor Muzeum Ceramiki. Marek Niedźwiecki przyznał, że bardzo podoba mu się hasło promujące Gliniadę: wszyscy jesteśmy z jednej gliny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Bończyk o twórczosci Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 11:12
21 i 22 września w Sopocie odbędzie się I edycja Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. W "Muzycznej Jedynce" o imprezie opowie dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Bończyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Bończyk w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 15:54
- Sam mistrz będzie na tym festiwalu. Będzie przewodniczył jury, które oceni ostatni etap konkursu - powiedział w radiowej Jedynce Jacek Bończyk o Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń