Beata Bednarz: ta płyta może być balsamem dla duszy

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 14:03
- Sięgnęłam do utworów, które chodzą za mną od wczesnych, dziecięcych lat. To bardzo stare pieśni, które znałam w bardzo tradycyjnej formie - opowiada Beata Bednarz. Kilka dni temu ukazał się jej album "Czy znasz to Imię".
Audio
  • Beata Bednarz: ta płyta może być balsamem dla duszy (Markomania/Trójka)
Beata Bednarz: ta płyta może być balsamem dla duszy
Foto: Anka Górajka

- Stwierdziłam, że fajnie byłoby przypomnieć te utwory. Pokazać je młodym ludziom, którzy nie znają tej literatury, w nowych opracowaniach, z nowym tłem - opowiadała artystka Markowi Niedźwieckiemu .

Płyta "Czy znasz to Imię" pojawiła się na rynku 20 listopada. Są na niej pieśni, których historia sięga XVIII wieku. - Zamiar był taki, żeby ta płyta nas wyciszała, zatrzymała w miejscu, zachęciła do refleksji. - Te treści mogą być dla naszych dusz i serc balsamem - mówiła Beata Bednarz.

Już 22 grudnia koncert artystki w studiu im. Agnieszki Osieckiej.  - To dla mnie ogromna przyjemność i radość. Sięgnę do mojej płyty świątecznej, ale nie tylko, bo repertuar, który śpiewam jest tematycznie związany z Panem Bogiem. Będą też utwory z nowej płyty i albumu "Zamieszkaj ze mną", wydanego rok temu - zapowiedziała Beata Bednarz.

Na "Markomanię" w każdą sobotę po godz. 10. zaprasza Marek Niedźwiecki.

(mp)

Czytaj także

Kayah o Papuszy: postać barwna, fascynująca i tragiczna

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 13:48
Na nowej płycie Kayah zatytułowanej "Transoriental Orchestra" znalazła się piosenka promująca film "Papusza" w reżyserii Joanny Kos – Krauze i Krzysztofa Krauze. - Żeby zrozumieć i właściwie zinterpretować piosenkę chciałam poznać skomplikowane życie Papuszy – mówiła w Trójce Kayah.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Kanty Pawluśkiewicz: z Grechutą byliśmy zdeterminowani na 100 procent

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 14:32
- Z radiowych archiwów zostały przywołane nagrania, które mają osobny smak. I jest to smak listopadowego "smętu" z deszczem - tak Jan Kanty Pawluśkiewicz wspominał czas, gdy rejestrował z Markiem Grechutą piosenki w Polskim Radiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stacey Kent o albumie "The Changing Lights": łagodny, ale bardzo intensywny

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 16:06
Najnowszy album amerykańskiej wokalistki Stacey Kent inspirowany jest muzyką brazylijską. – Miałam 14 lat kiedy odkryłam ten rodzaj muzyki. Do dziś pamiętam dokładnie jej melancholię i słodycz – mówiła artystka w Trójce.
rozwiń zwiń