X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jimmy Page o reedycji płyt Led Zeppelin: otworzyłem muzyczny skarbiec

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 15:06
- Nasze płyty pokazują, jak wiele pracy włożyliśmy w nagrywanie, a w dodatkowych utworach słychać całą perspektywę powstawania naszej muzyki - mówi Jimmy Page w rozmowie z Piotrem Metzem. Legendarny gitarzysta realizuje projekt remasteringu wszystkich dziewięciu albumów Led Zeppelin.
Audio
  • Jimmy Page o reedycji płyt Led Zeppelin: otworzyłem muzyczny skarbiec (Lista osobista/Trójka)
Jimmy Page
Jimmy PageFoto: PAP/DPA/Britta Pedersen

Jesienią 2013 roku Jimmy Page zapowiedział wznowienia trzech pierwszych albumów Led Zeppelin. Muzyk słowa dotrzymał - 2 czerwca 2014 roku płyty "Led Zeppelin", "II" i "III" ponownie trafiają do sprzedaży. W nowym brzmieniu, z dodatkowymi utworami i w specjalnych wersjach.

- Okazało się, że mam całkiem niezłą orientację na temat tego, co dzieje się w naszych archiwach, że świetnie pamiętam okoliczności powstania tych nagrań. Musiałem jednak przesłuchać każdą sekundę nagrań, bo opisy na pudełkach nie pozwalały odczytać, co jest w środku. Uświadomiłem sobie, że jestem w stanie stworzyć także ostateczną wersję nagrań dodatkowych, które uzupełniają obraz tego, jak powstawały nasze płyty. Nikt wcześniej nie zrobił czegoś takiego: każdej z dziewięciu płyt towarzyszy krążek dodatkowy, utwór po utworze dopełniający to, co znamy sprzed wielu lat. Okazało się, że to kopalnia złota, coś w rodzaju skarbca, który udało mi się otworzyć - mówił Jimmy Page.

Dzień z muzyką Led Zeppelin w Trójce >>>

- Te nagrania zasługują na to, by wyciągnąć je na światło dzienne. Chcemy dać je ludziom, którzy są nam wierni od 1968 roku - dodaje muzyk, który w 2011 roku zajął 3. miejsce na liście 100 największych gitarzystów wszech czasów według magazyny "Rolling Stone".

Zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legendą rocka i hard rocka, wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń muzyków. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 mln egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame.

Led Zeppelin siedmiokrotnym triumfatorem Trójkowego Topu Wszech Czasów >>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, ktorą Piotr Metz przeprowadził z brytyjskim artystą w Nowym Jorku.

"Listy osobistej" na antenie Trójki można słuchać w każdą sobotę od godz. 19.05 do 22.00.
(mk)

Czytaj także

Led Zeppelin po raz 7. wygrywa Top Wszech Czasów

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 16:58
"Zespół Led Zeppelin z klasykiem "Stairway to Heaven" po raz siódmy zdobył najwyższe miejsce trójkowego Topu Wszech Czasów." - napisał Onet.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Led Zeppelin od początku

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 16:00
- Po latach odkrywam, jak ogromny wpływ na muzykę mają okoliczności oraz nastrój. A ja byłem wtedy przerażony... - wspomina Robert Plan pierwsze spotkanie z Jimmym Page'em oraz sesje do debiutanckiego krążka Led Zeppelin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia powszechna rock'n'rolla - Led Zeppelin

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 22:02
Jakże się cieszę, że jednak wydali pożegnalny koncert w londyńskim O2! Mogliśmy go obejrzeć wspólnie ze słuchaczami Trójki z krystalicznego dysku blu-ray w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień z muzyką Led Zeppelin w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 09:13
Na rynek trafiają dziś reedycje trzech pierwszych albumów legendarnej brytyjskiej grupy. Wznowione płyty ukazały się pod patronatem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Z tej okazji na antenie Trójki przypominamy najlepsze nagrania brytyjskiego zespołu z początku jego kariery. Nie zabraknie również wypowiedzi muzyków.
rozwiń zwiń