The Notwist - najbardziej brytyjski z niemieckich zespołów

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2014 17:57
- Lubię słuchać naszej pierwszej płyty. Uważam, że jest bardzo fajna. To wtedy była muzyka, która najbardziej do nas przemawiała - mówi w audycji "Lista osobista" Markus Acher z zespołu The Notwist, jednej z gwiazd OFF Festivalu 2014.
Audio
  • Notwist - najbardziej brytyjski z niemieckich zepołów (Lista osobista/Trójka)
Grupa The Notwist
Grupa The NotwistFoto: livepict.com/wikimedia commons

- Inspiracją dla nas była ekspresyjna muzyka, która przyszła ze Stanów Zjednoczonych. Muzyka do której potrafiliśmy się odnieść, ona wyrażała też nasze emocje. Traktowaliśmy ją jako swoją - zdradza rozmówca Piotra Metza .

- Muzyka elektroniczna dla nas była rozwojem. Od innych odróżniało nas to, że przy wprowadzeniu elektroniki byliśmy zorientowani na dość klasyczne piosenki. Nie traktujemy tego, co się wówczas stało, jako naszego własnego wynalazku. To była bardziej obserwacja tego, co działo się wokół - mówi Markus Acher .

OFF Festival 2014. Informacje, wywiady, konkursy>>>


Grupa The Nowtist nazywana jest najbardziej brytyjskim z niemieckich zespołów. Niedawno wydała w wytwórni Sub Pop płytę "Close to the Glass". Bawarczycy zaprezentowali to, w czym są najlepsi - zmieszali elektroniczne pętle i breaki z brzmieniem żywych instrumentów. W prasie wciąż porównuje się ich do takich tuzów jak Radiohead, Hood czy Stereolab.

(mat. prasowe, mp, ac)

Czytaj także

Zaczynamy relacje z OFF Festival

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 08:00
Katowickie święto muzyki alternatywnej startuje 1 sierpnia. Imprezie od wielu lat patronuje Program 3 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Lachowicz: koncerty były przeżyciem, gdy miałem kilkanaście lat

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 18:13
- Najbardziej ekstremalne warunki miałem na koncercie w Andrychowie. Czułem, że pomyliliśmy imprezy. Skończyło się to wielką awanturą, rzucaniem nożami, trzeba było uciekać. Temperatura, która jest teraz na OFF-ie, to nic w porównaniu z tym - wspomina w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Jacek Lachowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Myśliwiecka 3/5/7" z OFF Festivalu. Posłuchaj wywiadów z artystami

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 19:30
W specjalny, festiwalowym wydaniu "Myśliwieckiej 3/5/7" Anna Gacek i Piotr Metz rozmawiali m.in. z Jackiem Lachowiczem, zespołem Same Suki i szefem wytwórni Sub Pop Johnatanem Ponemanem.
rozwiń zwiń