Fisz i Emade już znudzeni swoją nową płytą?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 20:00
Fisz Emade to Bartek i Piotr Waglewscy - prywatnie rodzeni bracia, a zawodowo duet producent vs. "wokalistoraper". Muzycy opowiedzieli Piotrowi Metzowi o kulisach pracy nad płytą "Mamut" i nie tylko.
Audio
  • Fisz i Emade opowiadają o swojej najnowszej płycie (Lista Osobista/ Trójka)
Fisz w studiu Trójki
Fisz w studiu Trójki Foto: Wojciech Dorosz

Od premiery ich poprzedniego albumu "Zwierzę bez nogi", na której Fisz i Emade przypomnieli publiczności o swojej wielkiej inspiracji muzyką hiphopową z lat 90., minęły już trzy lata. - Przez ten czas utwory graliśmy na koncertach, jesteśmy więc już nimi trochę zmęczeni i gotowi na nowe kawałki - mówił w Trójce Piotr Waglewski.

Dodał przy tym, że najnowszy krążek "Mamut" też mocno mu się już osłuchał. - Miałem przyjemność miksować ten album i słyszałem te numery wielokrotnie, więc szybko stałem się nimi zmęczony. Dostałem już płytę, jestem szczęśliwy, ale nie wkładam jej do odtwarzacza. Zrobię to może za miesiąc - przyznał Emade. Natomiast Bartek Waglewski podkreślił, że album inaczej zabrzmi na koncertach. - Bo my bawimy się tymi formami, które są na płytach - dodał Fisz.

Kim Nowak, Fisz Emade i Waglewski Fisz Emade to ich główne, wspólne projekty. Czym różnią się od siebie i jak data urodzenia wpłynęła na ich twórczość? Między innymi o tym usłyszeć można w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Lista osobista

Prowadził: Piotr Metz

Data emisji: 8.11.2014
Godzina emisji: 19.05

(ei, iwo)

Czytaj także

Waglewski Fisz Emade na koncercie w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 16:38
W niedzielę 2 marca trio wystąpiło w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Waglewski Fisz i Emade zaprezentowali między innymi materiał z wydanej w ubiegłym roku płyty "Matka, Syn, Bóg".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fisz: powracamy do tego, co nas wyróżniało

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 12:39
- Płyta "Mamut" jest bardzo eklektyczna. Pojawia się tam dużo różnych brzmień. Jest chyba najbardziej piosenkową naszą płytą, momentami zaskakującą - mówi Bartosz Waglewski, czyli Fisz. Artysta gościł w audycji "Offensywa".
rozwiń zwiń