"Muzyka" Perfectu, czyli jak nie odcinać kuponów

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 21:49
- Ogromnie boję się odcinania kuponów. Jeśli nie będziemy drapać pazurami, to przyjdzie moment, w którym po prostu przestanie się chcieć - mówi Grzegorz Markowski w rozmowie z Piotrem Metzem.
Audio
  • Pierwsza część spotkania z grupą Perfect (Lista osobista/Trójka)
  • Druga część spotkania z grupą Perfect (Lista osobista/Trójka)
Grzegorz Markowski, Dariusz Kozakiewicz i Piotr Metz w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Grzegorz Markowski, Dariusz Kozakiewicz i Piotr Metz w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Okazją do spotkania z frontmanem Perfectu i gitarzystą grupy Dariuszem Kozakiewiczem w Trójce jest nadchodząca premiera płyty "Muzyka". Kto wpadł na pomysł, żeby tak nazwać album? - Wymyśliła to nasza menadżer Agnieszka Jaworska - opowiada Grzegorz Markowski.

Zespół Perfect z Mateuszem Trójki 2014 za całokształt osiągnięć twórczych w kategorii Muzyka Rozrywkowa >>>

- Cały czas interesuje nas poziom, który jest od samego początku w tym zespole. Nowa płyta była ogromnym wyzwaniem. Mocno mnie wystraszył ten projekt. Pierwszą myślą było to, byśmy nagrali płytę akustyczną z utworami już znanymi. Do tej pory jeszcze nigdy tego nie robiliśmy - mówi Dariusz Kozakiewicz. - Ale uznaliśmy, że to będzie trochę "cienkie" i zawsze kojarzy się z odcinaniem kuponów. Grzegorz zaskoczył mnie wspaniałym pomysłem, żeby zrobić akustyczną, mocną, ale płytę złożoną z nowych numerów. Posłużyliśmy się prawie tym samym składem drużyny piszącej teksty - dodaje muzyk.

Perfect na wyjątkowej uroczystości w Trójce (wideo) >>>

Czy artyści są zadowoleni z nowej płyty? - W latach 80. zaczęliśmy z górnego pułapu. Zbyszek Hołdys był bardzo dobrym kompozytorem. Piosenki były czarowne. Jak mówił Ryszard Rynkowski, w którymkolwiek miejscu igła spadła mu na płytę, to był hit. Utrzymanie status quo z każdym kolejnym albumem jest ogromnie ciężkim wyzwaniem - dodaje Grzegorz Markowski.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której nie zabrakło - wykonanych na żywo - utworów z najnowszej płyty Perfectu.

***

Tytuł audycji: Lista osobista 
Prowadzi: Piotr Metz
Goście: Grzegorz Markowski i Dariusz Kozakiewicz (muzycy grupy Perfect)
Data emisji: 15.10.2016
Godzina emisji: 20.16

mp/mk

Czytaj także

Grzegorz Markowski o swoich początkach w grupie Perfect

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 10:27
- Przyjechałem pachnący teatrem, nieprzeklinający, mówiący "dzień dobry" i wszedłem do bandy kudłaczy - tak Grzegorz Markowski wspomina swoją pierwszą próbę z muzykami zespołu Perfect.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Kozakiewicz: my się pracy nie boimy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 11:04
"Śmigło" to tytułowy utwór ostatniego wydanego w XX wieku albumu Perfectu.
rozwiń zwiń