Kazik w Trójce - nie tylko o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 12:26
14 października ukazał się piętnasty już album grupy Kult zatytułowany "Wstyd". Niedługo po premierze Piotr Metz spotkał się w Trójce z Kazikiem Staszewskim.
Kazik i Piotr Metz
Kazik i Piotr MetzFoto: PR

Obszerny zapis rozmowy z wokalistą, tekściarzem i liderem zespołu usłyszymy w najbliższą sobotę 26 listopada w autorskiej audycji Piotra Metza "Lista osobista". Początek o godz. 19.05.

- Kazik nie pamięta, kiedy ostatni raz odwiedził studio przy ul. Myśliwieckiej. My również. A że nowy album Kultu to każdorazowo wydarzenie na polskim rynku muzycznym, więc chciałem dowiedzieć się od niego osobiście, jak powstawał "Wstyd" i co go inspirowało podczas pisania tekstów na płytę - zapowiada swoją obszerną rozmowę z tym charyzmatycznym wokalistą Piotr Metz, kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia.

"Wstyd" to pierwszy od ponad 3 lat studyjny album Kultu. Na krążku znalazły się utwory zawierające społeczne odniesienia, ale też barwne, muzyczne opowieści w rodzaju singlowego przeboju pt. "Madryt" zilustrowanego ciekawym teledyskiem. Kompozycja została ciepło przyjęta przez fanów grupy, w tym słuchaczy Trójki + jest na "Liście Przebojów Programu 3" już od 9 tygodni, a przez dwa tygodnie zajmowała pierwsze miejsce w zestawieniu.

Więcej ciekawostek o nowej płycie oraz o innych wątkach z życia Kazika w autorskiej audycji Piotra Metza "Lista osobista" w sobotę, 26 listopada, w godz. 19.05-22.00.

Czytaj także

Sting w Trójce: to był trudny rok

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 21:50
- Kiedy odchodzi ktoś taki jak Prince czy David Bowie, zaczynamy się zastanawiać także nad własną śmiertelnością, a przestajemy myśleć o dniach sławy i blasku reflektorów - powiedział Sting.
rozwiń zwiń