Kazik: cały czas odkrywam twórczość mojego taty

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:25
- Mój tata był wspaniałym kompozytorem i tekściarzem, ale instrumentalistą żadnym. Nie umiał grać, nie miał głosu, ale to wszystko jakoś czarodziejsko brzmiało, jak - nie przymierzając - u Georges'a Brassensa - mówi Kazik Staszewski, który wraz z Kwartetem ProForma wydał niedawno album zatytułowany "Tata Kazika kontra Hedora".
Audio
  • Kazik: cały czas odkrywam twórczość mojego taty (Lista osobista/Trójka)
Kazik Staszewski i Piotr Metz
Kazik Staszewski i Piotr MetzFoto: Ola Baszun

W rozmowie z Piotrem Metzem artysta opowiada o zawirowaniach związanych z tytułem tej płyty i tłumaczy, dlaczego jest to "rodzaj samospełniającej się przepowiedni z piosenki 12 groszy".

Mówi także o kilkudziesięciu odnalezionych tekstach ojca, które nie były dotąd publikowane. - To teksty literackie, stricte specjalistyczne z zakresu architektury, felietony, a nawet dokumenty urzędowe. Moją jedyną zasługą było właściwie to, że nie wyrzuciłem ich przy kolejnych porządkach i przeprowadzkach - podkreśla Kazik i wspomina, w jaki sposób pracował z młodszymi muzykami nad nowymi kompozycjami.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której nie zabrakło utworów z płyty "Tata Kazika kontra Hedora", ale i wątków dotyczących japońskiego kina science-fiction sprzed półwiecza.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Gość: Kazik Staszewski
Data emisji: 
17.06.2017 
Godzina emisji:
21.27

mk