X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wirtuoz trąbki Wynton Marsalis gościem Piotra Metza

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 13:00
Wybitny trębacz jazzowy Winton Marsalis i jego sideman Kenny Rampton pojawili się we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. W ślad za nimi udał się Piotr Metz, któremu udało się porozmawiać z muzykami.
Audio
  • Piotr Metz rozmawia z Wyntonem Marsalisem, trębaczem jazzowym (Lista osobista/Trójka)
Wynton Marsalis
Wynton MarsalisFoto: lev radin/Shutterstock.com

Jazz at Lincoln Center Orchestra i Wynton Marsalis przyjechali do Wrocławia, by zagrać koncert muzyki Leonarda Bernsteina, ale wcześniej sam trębacz i Kenny Rampton, muzyk sesyjny występujący w zespole amerykańskiego jazzmana, poprowadzili warsztaty muzyczne dla młodych adeptów sztuki.

Piotr Metz rozpoczął rozmowę od pytania, czy obaj widzą w młodzieży, która stawiła się na spotkaniu, samych siebie z dawnych lat. – Mamy nadzieję, że nie – zażartował Wynton Marsalis. – Widzimy wielu młodych ludzi, którzy wykazują ogromny potencjał. Czasem są aroganccy, ale to część procesu dorastania. Ludzie, którzy są w czymś lepsi od innych potrafią się wywyższać, ale to normalne – wtórował mu Kenny Rampton. – Najważniejsze, co chcemy im przekazać, to by byli pewni siebie, poznawali innych ludzi, szanowali ich i patrzyli z optymizmem na to, co robią, by chcieli tworzyć coś, co ma sens i przekaz – podsumował swoją pracę na warsztatach Wynton Marsalis.

Jakie jeszcze rady dla młodych muzyków mieli goście Piotra Metza? Co zmieniło życie Wyntona Marsalisa i Kenny'ego Ramptona? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Goście: Wynton Marsalis, Kenny Rampton (muzycy)
Data emisji:
3.02.2018 
Godzina emisji: 
19.28

ml/mk

Czytaj także

Herbie Hancock o odkrywaniu nowych dróg

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 14:08
- Trzeba mieć odwagę, żeby złamać zasady, swój normalny sposób myślenia, bo wtedy zagłębiamy się w niespodziewane obszary, musimy wyznaczyć nowe ścieżki, przez które ciężko się przechodzi - przyznaje muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozprowadzanie emocji z Leszkiem Możdżerem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 10:00
Światowej klasy pianista, jeden z najwybitniejszych artystów jazzowych w Polsce, eksperymentator i odważny muzyk, a przede wszystkim skromny człowiek. Gościem Katarzyny Stoparczyk był Leszek Możdżer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarodzieje sześciu strun. Kilka słów o gitarzystach jazzowych

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 15:00
Wielokrotnie nagradzany i doceniany przez dziennikarzy muzycznych, współautor przeszło 150 płyt. Gościem "Słownika muzycznego" był wybitny gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski.
rozwiń zwiń