Sting i Shaggy. "Okazało się, że bardzo wiele nas łączy"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 09:00
Dzień przed występem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego artyści gościli przy Myśliwieckiej 3/5/7.
Audio
  • Sting i Shaggy gośćmi Piotra Metza (Lista osobista/Trójka)

W najbliższą niedzielę 15 kwietnia o godz. 19.00 na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpią Sting i Shaggy. Dzięki publicznemu nadawcy będzie można obejrzeć i wysłuchać koncert jednego z ulubionych artystów Polaków w duecie z jamajskim wokalistą. Transmisja wideo w portalu PolskieRadio.pl, występ usłyszymy również na antenie Jedynki, Trójki i Czwórki

To niezwykłe wydarzenie muzyczne organizowane przez Polskie Radio będzie przedpremierowym koncertem Stinga i Shaggy'ego z utworami z płyty "44/876". Jest to pierwszy koncert artystów prezentujący materiał z tego albumu. Ponadto w repertuarze znajdą się piosenki z dorobku kultowej grupy The Police, w której karierę rozpoczął Sting.

Dzień przed warszawskim koncertem obaj artyści gościli u Piotra Metza.

 Poznaliśmy się dwa lata temu przy okazji nagrywania piosenki "Don't Make Me Wait". Okazało się, że mamy ze sobą bardzo wiele wspólnego i tak powstała płyta "44/876" – wspominał Shaggy

To nie jest album reggae. To płyta pop z wieloma muzycznymi stylami – dodał Sting.

Sting mówił także o obecności reggae na Wyspach Brytyjskich, a Shaggy zdradził, jaką piosenkę The Police usłyszał jako pierwszą. Rozmówcy Piotra Metza nie tylko odpowiadali na pytania dotyczące muzyki, ale także… oglądali telewizję w Trójkowym studiu. Co przykuło ich uwagę? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której nie zabrakło znanych utworów w nieoczywistych wersjach.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Goście: StingShaggy
Data emisji:
 14.04.2018 
Godzina emisji: 
20.06

mk

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA Sting shaggy