Bernard Fowler: spróbuję każdej muzyki, którą czuję

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 22:00
– Mojego ojca nie było z nami, gdy byłem mały. Nie zrobił dla mnie zbyt wielu dobrych rzeczy, ale za jedną jestem mu niezwykle wdzięczny. Gdy miałem siedem lat kupił mi płytę The Rolling Stones – mówi gość Piotra Metza.
Audio
  • Piotr Metz rozmawia z Bernardem Fowlerem (Lista osobista/Trójka)
Keith Richards i Bernard Fowler
Keith Richards i Bernard FowlerFoto: lev radin/Shutterstock.com

Bernard Fowler jest amerykańskim muzykiem – wokalistą i multiinstrumentalistą. W trakcie swojej kariery występował solo i współpracował z wieloma artystami, takimi jak Herbie Hancock, Duran Duran czy Bootsy Collins, ale największą popularność przyniosły mu występy z grupą The Rolling Stones. Piotr Metz rozmawiał z nim kilka godzin przed warszawskim koncertem Stonesów.

– Mój dobry przyjaciel Bill Laswell przedstawił mnie Mickowi Jaggerowi. Byłem całkowicie zaskoczony. Byłem wtedy w trasie z Herbie Hancockiem. W trakcie przerwy między koncertami zadzwonił do mnie Bill i spytał, co robię. Odpowiedziałem, że właśnie wróciłem do domu. On powiedział mi tylko "jedź na lotnisko". Próbowałem mu wytłumaczyć, że ledwo co wróciłem do domu. On jednak nalegał. Pojechałem więc i dowiedziałem się, że na miejscu czeka na mnie bilet do Londynu. W Anglii zostałem zawieziony do wielkiego domu. Spotkałem tam Billa i weszliśmy do środka. W jednym z pokojów, na podłodze, siedział mężczyzna z gitarą. Gdy się odwrócił, okazało się, że to Mick Jagger – wspomina muzyk.

Od spotkania z liderem The Rolling Stones Bernard Fowler pojawiał się na każdej płycie zespołu, ale i na wszystkich albumach solowych jego członków. – Staliśmy się sobie bardzo bliscy. Współpracujemy ze sobą już 30 lat. Pierwszą płytą, nad którą pracowałem z którymś z nich, był krążek "She's the Boss" Micka Jaggera. Potem poznałem pozostałych Stonesów i zarejestrowaliśmy "Steel Wheels". Następnie nagrywaliśmy z Charlie Wattsem, Ronnie Woodem i Keithem Richardsem – opowiada gość Piotra Metza.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Gość: Bernard Fowler (muzyk)
Data emisji:
7.07.2018 
Godzina emisji:
19.13

ml/mk

Czytaj także

Lao Che przedstawili w Trójce "Wiedzę o społeczeństwie"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 21:00
W połowie lutego ukazała się najnowsza płyta Lao Che "Wiedza o społeczeństwie". Zespół zaprezentował utwory z tego albumu na Trójkowej scenie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Lipiński: z natury jestem perfekcjonistą

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 14:00
Gościem Hirka Wrony był Andrzej Lipiński – wybitny reżyser dźwięku oraz twórca zestawów głośnikowych cenionych przez audiofilów i gwiazdy muzyki na całym świecie.
rozwiń zwiń