X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykły koncert pamięci Serge Gainsbourga

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 21:00
Zmysłowe melodie i odważne teksty. Serge Gainsbourg nie raz wywołał w Europie skandal. Dziś jego utwory powracają, śpiewane po polsku przez znakomitości sceny muzycznej.
Serge Gainsbourg
Serge GainsbourgFoto: Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

9 września 2018 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbył się koncert "Serge Gainsbourg. Piosenki", na którym wystąpili: Maria Peszek, Ania Rusowicz, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Fismoll, Natalia Grosiak, Tymon Tymański, Tomek Makowiecki, Łukasz Lach, Skubas i John Mitko.

Serge Gainsbourg – kompozytor, poeta, autor niezliczonych przebojów i równie licznych skandali, był mistrzem dwuznaczności, prowokacyjnych tekstów i niebezpiecznych obyczajowo wystąpień. Buntownik, pozostający w nieustannym konflikcie ze społeczeństwem, mediami, światem polityki był jednocześnie geniuszem muzycznym, jednym z najoryginalniejszych artystów estrady francuskiej XX wieku. Tworzył jazz, rock, reggae, a nawet rap.

W tym roku przypada 90-ta rocznica jego urodzin, co daje doskonałą okazję, by przypomnieć dorobek artysty, znakomitą muzykę i słowa, jakie po sobie pozostawił – tłumaczy Marcin Tercjak, pomysłodawca wydarzenia i kurator muzycznej sekcji Festiwalu Łódź Czterech Kultur, w ramach którego powstał koncert. – To dobry moment, żeby przekonać się, że płyty Gainsbourga stanowią źródło inspiracji dla kolejnych generacji.

Koncert Serge Gainsbourg. Piosenki, odbył się 9 września 2018 roku. Publiczność usłyszała na nowe interpretacje utworów artysty, w tym najpopularniejszej francuskiej piosenki wszech czasów – Je t'aime moi non plus – stworzonej dla Brigitte Bardot, a rozsławionej przez duet z Jane Birkin. Dziś trudno uwierzyć, że w 1968 uznano ją za nieobyczajną i zabroniono jej emitowania w Hiszpanii, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. W czasie koncertu usłyszymy ją w polskiej wersji. W programie nie zabraknie kilku niecodziennych duetów. O to, żeby wszystkie utwory wybrzmiały jak najpełniej w nowym wykonaniu i aranżacjach dba kolektyw producencki: Daniel Bloom i Bartosz Szczęsny, co jest gwarancją znakomitego poziomu artystycznego przedsięwzięcia dodaje Tercjak.

Repertuar koncertu został dobrany w taki sposób, by pokazać wszystkie etapy twórczości artysty, także tej, powstającej z myślą o innych wykonawcach, takich jak France Gall czy Francoise Hardy. Przekładu piosenek na język polski dokonali Rene Koelblen, Piotr M. Cieński i Stanisław Waszak. Nad stroną wizualną koncertu czuwa Tomasz Filipiak.


Plakat promujący koncert "Serge Gainsbourg. Piosenki" Plakat promujący koncert "Serge Gainsbourg. Piosenki"

Koncert był głównym tematem tego wydania "Listy osobistej". Biorący w nim udział artyści opowiadali w audycji o udziale w tym wydarzeniu i o roli muzyki Serge'a Gainsbourga w ich życiu. Sam koncert był również transmitowany w drugiej godzinie audycji.

Tu można wysłuchać pierwszej godziny "Listy osobistej" z 15 września >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny "Listy osobistej" z 15 września >>>

Tu można wysłuchać trzeciej godziny "Listy osobistej" z 15 września >>>

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzą: 
Piotr Metz, Anna Gacek
Data emisji:
15.09.2018 
Godziny emisji:
 19.11, 20.04, 21.11

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Artur Rojek: jestem przede wszystkim fanem muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 13:00
Po rocznej przerwie powraca "Fest program". W pierwszej tegorocznej audycji odwiedziliśmy startujący właśnie OFF Festival 2018.
rozwiń zwiń