Skunk Anansie na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 22:00
Popularny zespół, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia, odwiedził Trójkę. Muzycy rozmawiali z Piotrem Metzem i zagrali kilka piosenek.
Audio
  • Koncert Skunk Anansie w Trójce (Lista osobista/Trójka)
Audio
  • Koncert Skunk Anansie w Trójce (Lista osobista/Trójka)

Retransmisja tego wydarzenia na antenie Trójki odbyła się w sobotę 26 stycznia o godz. 21.05.

Z okazji tej wyjątkowej rocznicy zespół wydał nowy koncertowy album zatytułowany "25LIVE@25". To kolekcja utworów, obejmujących całą karierę formacji. Data premiery wydawnictwa to 26 stycznia.

Na płycie znajdują się znakomite wykonania utworów, zarejestrowane na przestrzeni lat, które połączył w elektryzującą całość wieloletni współpracownik zespołu, Jeremy Wheatley. Część materiału, która znalazła się na albumie, została zarejestrowana w Polsce!

"25LIVE@25" to zarówno celebracja jubileuszu, jak i podkreślenie znaczenia grupy jako muzycznej i kulturowej siły. Ich ekscytujące występy na żywo to huragan energii, hałasu i osobowości, zachęta do stania się częścią czegoś o wiele większego, przed czym nie sposób się oprzeć.

Założony w 1994 roku zespół, od początku wykazywał silne poczucie indywidualności, unikając brit-popowej formy białych 20-letnich mężczyzn z gitarami, zastępując ją wspaniałą mieszanką ras, płci, seksualności, kultury i wpływów muzycznych. Niezwiązani z żadną sceną, posuwali się naprzód, tworząc swoje własne dzikie brzmienie i wizerunek: zwinny, brutalnie szczery, naładowany politycznie clit rock – termin wymyślony przez Skin.

Uznawani za jeden z najbardziej unikalnych zespołów rockowych ostatnich trzech dekad, ich piosenki wielokrotnie znajdowały się w pierwszej czterdziestce najlepiej sprzedających się singli, a albumy docierały do pierwszej dziesiątki na listach sprzedaży. Sprzedali miliony płyt na całym świecie i dzielili scenę z Davidem Bowie czy U2, a także razem ze Stevie Wonderem, Niną Simone i Michaelem Jacksonem śpiewali "Happy Birthday" Nelsonowi Mandeli.

Skunk Anansie będą świętować swoje 25-lecie m.in. na Pol'And'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock), który odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019 w Kostrzynie nad Odrą i również będzie obchodzić 25. urodziny.

Płytę promuje absolutny klasyk, utwór "Hedonism (Just Because You Feel Good)". Wideo powstało z niepublikowanych ujęć z koncertów z początkowego okresu działalności Skunk Anansie.

(mat. promocyjne)