X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skunk Anansie na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 22:00
Popularny zespół, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia, odwiedził Trójkę. Muzycy rozmawiali z Piotrem Metzem i zagrali kilka piosenek.
Audio
  • Koncert Skunk Anansie w Trójce (Lista osobista/Trójka)

Retransmisja tego wydarzenia na antenie Trójki odbyła się w sobotę 26 stycznia o godz. 21.05.

Z okazji tej wyjątkowej rocznicy zespół wydał nowy koncertowy album zatytułowany "25LIVE@25". To kolekcja utworów, obejmujących całą karierę formacji. Data premiery wydawnictwa to 26 stycznia.

Na płycie znajdują się znakomite wykonania utworów, zarejestrowane na przestrzeni lat, które połączył w elektryzującą całość wieloletni współpracownik zespołu, Jeremy Wheatley. Część materiału, która znalazła się na albumie, została zarejestrowana w Polsce!

"25LIVE@25" to zarówno celebracja jubileuszu, jak i podkreślenie znaczenia grupy jako muzycznej i kulturowej siły. Ich ekscytujące występy na żywo to huragan energii, hałasu i osobowości, zachęta do stania się częścią czegoś o wiele większego, przed czym nie sposób się oprzeć.

Założony w 1994 roku zespół, od początku wykazywał silne poczucie indywidualności, unikając brit-popowej formy białych 20-letnich mężczyzn z gitarami, zastępując ją wspaniałą mieszanką ras, płci, seksualności, kultury i wpływów muzycznych. Niezwiązani z żadną sceną, posuwali się naprzód, tworząc swoje własne dzikie brzmienie i wizerunek: zwinny, brutalnie szczery, naładowany politycznie clit rock – termin wymyślony przez Skin.

Uznawani za jeden z najbardziej unikalnych zespołów rockowych ostatnich trzech dekad, ich piosenki wielokrotnie znajdowały się w pierwszej czterdziestce najlepiej sprzedających się singli, a albumy docierały do pierwszej dziesiątki na listach sprzedaży. Sprzedali miliony płyt na całym świecie i dzielili scenę z Davidem Bowie czy U2, a także razem ze Stevie Wonderem, Niną Simone i Michaelem Jacksonem śpiewali "Happy Birthday" Nelsonowi Mandeli.

Skunk Anansie będą świętować swoje 25-lecie m.in. na Pol'And'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock), który odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019 w Kostrzynie nad Odrą i również będzie obchodzić 25. urodziny.

Płytę promuje absolutny klasyk, utwór "Hedonism (Just Because You Feel Good)". Wideo powstało z niepublikowanych ujęć z koncertów z początkowego okresu działalności Skunk Anansie.

(mat. promocyjne)