X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akustyczny koncert Jacka Savorettiego w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 20:37
W połowie lutego Jack Savoretti przyjechał do Polski z trasą promującą nowy album "Singing To Strangers". Jeden z koncertów angielski wokalista włoskiego pochodzenia zagrał w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Zapis tego wydarzenia stacja z Myśliwieckiej 3/5/7 wyemituje w sobotę 2 marca w audycji "Lista osobista" Piotra Metza. 
Audio
Jack Savoretti
Jack Savoretti Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Chociaż Jack Savoretti występuje już od dobrych kilkunastu lat, świat zachwycił się nim, kiedy promując swój czwarty album "Written In Scars" (2015) wystąpił w talk-show Grahama Nortona i wykonał utwór "Catapult". Stamtąd szybko awansował na listy przebojów, zyskując międzynarodową popularność i uznanie krytyków. Jego występy podczas europejskiej trasy Johna Legenda jedynie potwierdziły, że takiego talentu nie można przeoczyć.

Wchodząc do studia z materiałem do swojego najnowszego, szóstego już albumu "Singing To Strangers" (2019) miał poczucie, że w końcu robi coś według autorskiego pomysłu i ma pod swoją kontrolą cały proces twórczy. Pewności artyście dodał fakt, że utwory napisali dla niego m.in. Bob Dylan i Kylie Minogue, a producentem albumu został Cam Blackwood, odpowiedzialny za sukces George'a Ezry.

To m.in. dzięki ich pomocy powstał album, który nawiązuje do najlepszych europejskich tradycji muzycznych lat 50. i 60. Skomponowane utwory przesiąknięte są romantycznym podejściem do życia. Poprzez nie artysta opowiada publiczności, w jakim momencie życia się teraz znajduje i dlaczego przestał się buntować przeciwko światu. Savoretti skupił się na poszukiwaniu harmonii i wewnętrznego balansu, co przełożyło się na tworzoną przez niego muzykę. Co mogło jeszcze pomóc w sukcesie płyty? Z pewnością to, że powstała w Rzymie, mieście miłości, w studiu nagraniowym samego Ennio Morricone. Czy z jakiegokolwiek innego miejsca na świecie można by śpiewać piękniej do nieznajomych niż właśnie stamtąd?

Właśnie utwory z najnowszego albumu Jack Savoretti zagrał 15 lutego w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Emisja tego występu miała miejsce w sobotę 2 marca w audycji "Lista osobista" w godz. 19.05-22.00.

Zobacz więcej na temat: Trójka