Lech Janerka: piosenki bez tekstu to słaby pomysł

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 22:00
– Pracę nad płytą zaczynam od wymyślenia jej brzmienia i przy nagrywaniu "mocnego demo" nowego albumu pojawiło się ono od razu – mówi Lech Janerka w rozmowie z Piotrem Metzem.
Audio
  • Lech Janerka gościem Piotra Metza (Lista osobista/Trójka)
Lech Janerka
Lech JanerkaFoto: Rafał Guz/PAP

– Materiał miał być wyciszany. Oczywiście, w trakcie nagrań doskoczyło kilka piosenek, które są żwawsze, jak na przykład "Zabawawa", w której jest pewna energia i który odstaje od reszty albumu. Ogólnie jednak miało to być osiem piosenek w średnich tempach, melancholijnych i dwa utwory odbiegające od tej formuły – opowiada muzyk.

Okładka singla "Zabawawa" Okładka singla "Zabawawa"

Prezentowany już na antenie Trójki utwór "Zabawawa" zwiastuje pierwsze od długiego czasu wydawnictwo Lecha Janerki. – Po 14 latach wróciłem do nagrywania i od razu, zamiast jednej, nagrywam dwie płyty – zaskakuje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której gość Piotra Metza opowiada także o tym, dlaczego zdecydował się na dość niezwykły krok w kontekście poświęconej mu płyty "Janerka na basy i głosy" oraz wspomina, jak to jest spać… w łóżku Charlesa de Gaulle'a.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Gość: Lech Janerka (muzyk)
Data emisji:
18.05.2019
Godzina emisji:
19.47

ml/ag

Czytaj także

Skye Edwards: nasza muzyka broni się po latach

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 22:00
Brytyjska grupa Morcheeba jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych formacji triphopowych. Wieloletnia wokalistka grupy, Skye Edwards, była gościem Piotra Metza w "Liście osobistej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fisz i Emade o nie zawsze łatwej pracy nad albumem "Radar"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 19:40
Za nami premiera najnowszego albumu Fisz Emade Tworzywo "Radar". W audycji Piotra Metza bracia Waglewscy opowiedzieli o swoim ostatnim albumie. 
rozwiń zwiń