X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Lista osobista" wprost z OFF Festiwalu!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 22:00
Piotr Metz i Anna Gacek nadawali z Doliny Trzech Stawów w Katowicach, gdzie odbywa się OFF Festival. W ich festiwalowym studiu pojawiło się kilkoro niezwykłych gości.
Audio
  • Anna Gacek i Piotr Metz na OFF Festival (Lista osobista/Trójka)
Piotr Metz
Piotr Metz Foto: Artur Szklarczyk/PR

Płyta "Janerka na basy i głosy" jest hołdem dla wybitnego wrocławskiego twórcy – Lecha Janerki. Znajduje się na niej kilkanaście kompozycji wrocławskiego muzyka. Bas, różnie wykorzystywany, nawarstwiany i przetwarzany jest jedynym instrumentem na płycie. W tym kontekście nie dziwi, że nagraniem Tributu zajęło się dwoje doświadczonych basistów: Małgorzata Tekiel "Tekla" (m. in. Będzie Dobrze, Pudelsi, Pochwalone) i Piotr Pawłowski (m. in. Made in Poland, The Shipyard). Zaprosili do współpracy wybitnych wokalistów i wokalistki.

Słuchacze Trójki mieli już okazje zapoznać się z muzyczną zawartością tej płyty – jest ona obecna na antenie już od pewnego czasu. Obecnie, album stał się dostępny dla szerszej publiczności. W piątek na OFF Festivalu odbyła się oficjalna premiera krążka. O płycie opowiadała Małgorzata Tekiel.

– Pomysł na "Janerkę na basy i głosy" powstał nagle. Piotr Pawłowski przyjechał do Krakowa, gdzie się spotkaliśmy. Znaliśmy się wcześniej, rozmawialiśmy o świecie i muzyce. Miał wolny wieczór i spotkaliśmy się. Od słowa do słowa, w rozmowie naturalnie wyszedł temat Lecha Janerki i okazało się, że oboje jesteśmy jego "szalikowcami". Cytowaliśmy teksty, nuciliśmy melodie i padło pytanie: "czemu nie zrobimy takiej płyty? Zróbmy płytę na dwa basy!". Od słowa do czynów, od razu pojawiły się trzy nazwiska: Marcin Świetlicki, Katarzyna Nosowska i Pablopavo, kilka dni później kolejne. Wszyscy się zgodzili i przystąpiliśmy do realizacji. Zadzwoniłam nieco później do Lecha Janerki i słychać było, że jest wyraźnie wzruszony. Poprosiłam o zgodę i uzyskaliśmy zielone światło do rozpoczęcia projektu – opowiada Małgorzata Tekiel.

Czy po premierze płyty "Janerka na głosy i basy" doczekamy się również projektu w wersji koncertowej? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której rozmawialiśmy również z Hanią Rani z duetu Tęskno, która opowiadała o swoich dwóch występach na tegorocznym OFF Festivalu, oraz z Jonathanem Ponemanem, założycielem legendarnej wytwórni Sub Pop.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzą: 
Piotr Metz, Anna Gacek
Goście: Małgorzata Tekiel "Tekla" (basistka), Hania Rani (pianistka i wokalistka), Jonathan Poneman (założyciel wytwórni Sub Pop)
Data emisji:
3.08.2019
Godzina emisji:
20.22

materiały prasowe/ml/kw

Czytaj także

Michał Wiraszko o Provinz Posen: nie narzucaliśmy sobie żadnych ram

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 23:00
– Samo tworzenie albumu było niezwykłą przygodą i bardzo rozwijającym zajęciem. Przejechaliśmy nasz region w poszukiwaniu muzyków, którzy grają na kozłach i ich nagrania są dominujące na albumie Provinz Posen – mówi Michał Wiraszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hania Rani w nowych aranżacjach na Off Festivalu!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 15:59
Pianistka, kompozytorka, aranżerka i wokalistka Hanna Raniszewska będzie gościem "Magazynku". W piątek Katowicach rozpoczyna się Off Festival, na którym artystka wystąpi dwa razy: solo i z Joanną Longić w duecie Tęskno.
rozwiń zwiń