X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mieczysław Kosz w dźwiękach Leszka Możdżera

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 22:00
– Muzyczne sportretowanie szalonego geniusza fortepianu to wymarzone zadanie – wyznaje Leszek Możdżer, który podjął się opracowania muzycznego filmowej biografii niewidomego muzyka jazzowego, Mieczysława Kosza. Film "Ikar. Legenda Mietka Kosza" w reżyserii Macieja Pieprzycy wejdzie do kin 18 października. 
Audio
  • Leszek Możdżer o Mieczysławie Koszu (Lista osobista/Trójka)
Leszek Możdżer
Leszek MożdżerFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Listy osobistej" z 14 września >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "Listy osobistej" z 14 września  >>>

Tu można posłuchać trzeciej godziny "Listy osobistej" z 14 września  >>>

– Moim głównym zadaniem było skomponowanie muzyki, która jest bohaterem w filmie, oraz całej partytury, która komentuje obraz. Mam nadzieję, że dzięki temu filmowi uda się choć trochę przywrócić do pamięci postać Mieczysława Kosza i zadać też pytanie na temat ludzkiego umysłu: jak to możliwe, że zaczął grać w wieku 12 lat, a wieku lat dwudziestu paru był absolutnym wirtuozem odnoszącym międzynarodowe sukcesy, co w zasadzie stało się dzięki temu, że stracił wzrok – mówi Leszek Możdżer w rozmowie z Piotrem Metzem.

Fotos z filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy. Na zdjęciu Dawid Ogrodnik jako Mieczysław Kosz Fotos z filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy. Na zdjęciu Dawid Ogrodnik jako Mieczysław Kosz

Jak wyglądał proces tworzenia muzyki do "Ikara"? Czy możemy liczyć na epizodyczny udział Leszka Możdżera w filmie Pieprzycy?

Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w dołączonym nagraniu audycji, w której Leszek Możdżer mówił też o projekcie Symphosphere.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzą: 
Piotr Metz
Gość: Leszek Możdżer (kompozytor, pianista jazzowy, producent muzyczny, twórca muzyki filmowej)
Data emisji: 14.09.2019 
Godzina emisji: 20.09

kr/mk

Czytaj także

Michał Wiraszko o Provinz Posen: nie narzucaliśmy sobie żadnych ram

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 23:00
– Samo tworzenie albumu było niezwykłą przygodą i bardzo rozwijającym zajęciem. Przejechaliśmy nasz region w poszukiwaniu muzyków, którzy grają na kozłach i ich nagrania są dominujące na albumie Provinz Posen – mówi Michał Wiraszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lista osobista" wprost z OFF Festiwalu!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 22:00
Piotr Metz i Anna Gacek nadawali z Doliny Trzech Stawów w Katowicach, gdzie odbywa się OFF Festival. W ich festiwalowym studiu pojawiło się kilkoro niezwykłych gości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biografia Mieczysława Kosza. To o nim opowiada "Ikar" Macieja Pieprzycy

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 07:50
– Mieczysławowi Koszowi przyszło żyć wtedy, gdy ciężko było być niewidomym i ciężko było być jazzowym pianistą. Pracował w zakopiańskich kawiarniach, gdzie grał na fortepianie. Chciał grać tam standardy jazzowe, jego naturalną muzykę, którą czuł, którą kochał, ale co jakiś czas podchodził ktoś z kierownictwa i mówił, że ma grać muzykę przeznaczoną do grania w kawiarniach – opowiadał Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń