Barbara Krafftówna: Jerzy Wasowski był aniołem cierpliwości

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 22:00
–To, co było, już nie wróci. Każdy moment jest bezcenną nowością w pracy twórczej, jakakolwiek by ona nie była, bo twórcza może być każda praca – mówiła w rozmowie z Piotrem Metzem Barbara Krafftówna.
Audio
  • Barbara Krafftówna w rozmowie z Piotrem Metzem (Lista osobista/Trójka)
Barbara Krafftówna
Barbara KrafftównaFoto: PAP/Jan Bogacz TVP

Na deskach teatru Barbara Krafftówna po raz pierwszy wystąpiła w roku 1946, a w filmie pojawiła się w roku 1953. W tym roku powróciła z nową piosenką, która znalazła się na zapowiadanej na luty płycie "MACHIAVELLI". Utwór "Najwyższa Mądrość" to pierwszy singiel zapowiadający album "MACHIAVELLI" z piosenkami pochodzącymi z musicalu z muzyką Jerzego Wasowskiego oraz librettem Ryszarda Marka Grońskiego i Antoniego Marianowicza. Była to również niedawno nasza piosenka dnia.

– Jerzy Wasowski był szalenie wymagający. Brzmi to bardzo groźnie, wydaje się, że była to jakaś zdecydowana dyscyplina. Tymczasem, był to anioł łagodności, cierpliwości i nie popuszczał – już na wstępie wyczuwał omyłki, nieprawidłowości. Starczyła pierwsza sylaba, źle wzięty wdech, lub wydech. W tej chwili mam wrażenie, a właściwie pewność, że był to człowiek, który w określonym momencie wiedział, że ktoś jest opóźniony z wzięciem oddechu, albo, że mamy falstart, a dźwięk będzie nieczysty. To była taka organiczna czujność – wspomina Barbara Krafftówna.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Gość: Barbara Krafftówna (aktorka teatralna i filmowa, artystka kabaretowa i piosenkarka)
Data emisji: 1.02.2019 
Godziny emisji:
21.09

ml

Czytaj także

Ćwierć wieku mistyki miłości. 25 lat temu Maanam wydał album "Róża"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 11:35
– "Róża" była kwintesencją mistyki miłości, jaką Kora i Maanam zaprezentowali na tej płycie – mówił Kamil Sipowicz w rozmowie z Piotrem Metzem. Wydany 22 września 1994 roku siódmy studyjny album zespołu Maanam kilka dni temu obchodził ćwierćwiecze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: mam ochotę pokazać się od strony niegrzecznej dziewczynki

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 16:00
– Czuję, że jestem bardziej tu i teraz, że jestem bardziej obecna, że mam więcej powietrza w sobie – wyznaje Edyta Bartosiewicz, której singiel pt "Cyrk" jest naszą Piosenką dnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: początki pisania tekstów są trudne

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 16:11
– Na pierwszych płytach zespołu Hey kaleczyłam język angielski, bo wydawało mi się to prostsze niż pisanie tekstu po polsku – zaznaczyła Katarzyna Nosowska, jurorka zbliżającego się Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie.
rozwiń zwiń