"Moizm" Tomasza Makowieckiego w Porcie Kultury

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 22:00
Bohaterem drugiego koncertu z cyklu Port Kultury organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Trójką był Tomasz Makowiecki. W sobotę 13 czerwca artysta wykonał utwory z albumu "Moizm" z 2013 roku. Wydarzenie było transmitowane na naszej antenie w ramach audycji "Lista osobista".
Port Kultury. Koncert Tomasza Makowieckiego
Port Kultury. Koncert Tomasza MakowieckiegoFoto: Oko i Ucho

Port Kultury to cykl unikatowych koncertów organizowanych przez NCK, a transmitowanych na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Projekt ten zainaugurowała 6 czerwca grupa Tęskno, która wystąpiła z kwartetem smyczkowym. A kolejnym artystą, który zaprezentował się na kameralnej scenie nad brzegiem Wisły, był Tomasz Makowiecki.

Muzyk, kompozytor, wokalista i tekściarz wykonał w Porcie Kultury utwory ze swojej czwartej płyty "Moizm", wydanej w 2013 roku. Album, od dawna niedostępny na rynku, w lutym zadebiutował na serwisach streamingowych. Występ Tomasza Makowieckiego w Porcie Kultury był jego długo oczekiwanym przez fanów powrotem do koncertowej działalności. Występ odbył się bez udziału publiczności.

Tomasz Makowiecki / Port Kultury – koncerty znad Wisły (źródło: YouTube / NCKultury)

Wydarzenie poprzedziła rozmowa redaktora Piotra Metza z bohaterem wieczoru. Koncerty w Porcie Kultury są bowiem częścią plenerowych audycji "Lista osobista" radiowej Trójki.

Wywiad z Tomkiem Makowieckim / Port Kultury  koncerty znad Wisły (źródło: YouTube / NCKultury)

Tomasz Makowiecki (ur. 10 czerwca 1983 w Gdyni) – producent, muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Obecny na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. Ma na koncie pięć studyjnych albumów i udział w kilkudziesięciu wydarzeniach i projektach muzycznych. Był wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportów Polityki.

W lutym br. na serwisy streamingowe trafił "Moizm" Tomasza Makowieckiego. Czwarty i dotychczas najbardziej bezkompromisowy oraz osobisty album trójmiejskiego artysty oryginalnie wydany był w 2013 roku. Ta od dawna niedostępna na rynku płyta ukazała się wzbogacona o singiel "Ciało" – cover zespołu Republika, który artysta wykonywał podczas koncertów promujących "Moizm". Jest to zapowiedź wyczekiwanego przez fanów powrotu Tomasza do regularnej działalności wydawniczej i koncertowej. W drugiej połowie roku ukaże się pierwsze winylowe wydanie "Moizmu", nad którym osobiście czuwa autor.

***

Tytuł audycji: Lista osobista
Prowadzi: Piotr Metz
Gość: Tomasz Makowiecki (kompozytor, autor tekstów, wokalista)
Data emisji:
 13.06.2020
Godzina emisji: 21.19

asz/mk