Koncert Mikromusic w Porcie Kultury!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 22:00
4 lipca 2020 roku w Porcie Kultury zagrał zespół Mikromusic w składzie Acoustic Trio. Był to finałowy występ pierwszego cyklu koncertów na tej scenie. Wydarzenie transmitowane było na antenie Trójki oraz na naszym profilu na Facebooku. Między 6 czerwca a 4 lipca w Porcie Kultury wystąpili: zespół Tęskno, Tomasz Makowiecki, duet Bisz/Radex, Misia Furtak z zespołem oraz Mikromusic.
Mikromusic zacumowali w Porcie Kultury
Mikromusic zacumowali w Porcie KulturyFoto: Ania Bystrowska/Oko i Ucho

– Narodowe Centrum Kultury wspólnie z radiową Trójką zaprasza na muzyczne spotkania z niebanalnymi artystami w Porcie Kultury. Przez kolejnych sześć sobotnich wieczorów wodna sceneria będzie naturalnym tłem dla wyjątkowej muzyki, która pobudza wyobraźnię i uwalnia emocje – mówił przed koncertami prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK.

MIKROMUSIC - Tak tęsknię (Mikromusic w Starym Maneżu - Official Live Video)/Mikromusic


Mikromusic  Foto: Małe Szare Studio Mikromusic Foto: Małe Szare Studio

Każdy koncert kończyła rozmowa redaktora Piotra Metza z artystami. – Podobnie jak Wam jest mi ogromnie Tęskno do grania na żywo. Leszek Możdżer opowiedział mi kiedyś o magicznym wpływie wody na muzykę i nas samych. Dlatego zaprosiliśmy naszych przyjaciół muzyków właśnie do Portu Kultury. Unikatowa sceneria pomoże stworzyć unikatowe widowisko. Zajrzyjcie koniecznie. Na razie wirtualnie – zapraszał na występy Piotr Metz.

Mikromusic w Porcie Kultury  Foto: mat. prasowe Mikromusic w Porcie Kultury Foto: mat. prasowe

4 lipca usłyszeliśmy się i zobaczyliśmy już ostatni raz w pierwszym cyklu koncertów! Wystąpił dla Was Mikromusic, jeden z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie art popowej, inspirujący się słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. W Porcie Kultury Mikromusic wystąpił w składzie Acoustic Trio.

(mat. prasowe)

Czytaj także

Mikromusic: publiczność na koncertach śpiewa głośniej niż my

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 15:00
W listopadzie minie rok od premiery szóstego studyjnego albumu zespołu Mikromusic. - O ile krążek "Piękny koniec" i piosenka "Takiego chłopaka" wprowadziły nas na salony, o tyle płyta "Tak mi się nie chce" kompletnie nas pootwierała - opowiada Natalia Grosiak, wokalistka, autorka tekstów i piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikromusic i koncertowy powrót do przeszłości. Natalia Grosiak o albumie "Mikromusic W Starym Maneżu"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 19:35
– Z jednej strony koncerty online to super eksperyment, ponieważ pokazuje nam, że poradzimy sobie w każdej sytuacji jako artyści i jako słuchacze. Z drugiej, wszyscy tęsknimy za kontaktem człowieka z człowiekiem. Na koncercie tworzy się niesamowita więź między artystą i ludźmi, od której zależy powodzenie występu – mówiła w Trójce Natalia Grosiak, wokalistka grupy Mikromusic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Grosiak z Mikromusic: każda płyta jest nowym rozdziałem

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 16:44
- Ten materiał został zarejestrowany półtora roku temu w szczytowej formie Mikromusic. Graliśmy wtedy bardzo dużo koncertów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Grosiak. Od niedawna w sieci można posłuchać koncertowego albumu "Mikromusic W Starym Maneżu".
rozwiń zwiń