X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak Niemen przekazał pałeczkę Budce Suflera - posłuchajcie wywiadu i zobaczcie trójkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 15:00
- Mieliśmy potrzebę autorytetu, a starsze pokolenie otoczyło nas opieką. Na dzisiejszej scenie rockowej to rzecz nie do pomyślenia - wspominają członkowie Budki Suflera powstawanie debiutanckiego albumu z 1975 roku.
Audio

W zeszłą sobotę muzycy Budki Suflera zagrali całą płytę "Cień wielkiej góry" w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Ale to dopiero początek: już 28 listopada do sklepów trafi specjalne wydanie legendarnego albumu. Oryginalne nagrania zestawione zostaną nuta po nucie z efektami współczesnej sesji nagraniowej - podwójna publikacja nie przez przypadek nosić będzie tytuł "Cień wielkiej góry 1975 – 2011" .

Po co nagrywać po raz kolejny album sprzed 36 lat? - Chcieliśmy na siebie spojrzeć z perspektywy czterech dekad - wyjaśniają muzycy Budki Suflera. - Poza tym "Cień wielkiej góry" okazuje się dziś paradoksalnie bardzo świeżą ofertą. Takie rzeczy nie trafiają teraz na rynek...

Słuchacze, którzy pamiętają rok 1975 nie oskarżą członków Budki Suflera o nieskromność. Debiutancka płyta grupy, której jeszcze kilkanaście miesięcy wcześniej nikt nie znał, rozeszły się wtedy jak świeże bułeczki. - Premiera odbyła się podczas Festiwalu w Sopocie. Pamiętam wzruszenie, gdy po nasze nagrania ustawiła się autentyczna kolejka - wspomina wokalista Krzysztof Cugowski , a klawiszowiec Romuald Lipko dodaje: - Do dziś znajomi opowiadają, jak udało im się "załatwić" tę płytę...

Faktycznie "Cień wielkiej góry" należał do dzieł pionierskich dla polskiego hard rocka oraz rocka progresywnego.

Zresztą młody zespół spotykały wyrazy uznania ze sceny nestorów polskiej sceny rockowej. Sprzętowo chętnie pomagali im Niebiesko-Czarni, a na debiutanckiej płycie zgodził się zagrać sam Czesław Niemen.

Trudne wspomnienia wiążą się wyłącznie z sesjami w Polskich Nagraniach. Niepodzielną władzę sprawował tam wówczas profesor Urbański - wyśmienity ekspert, który jednak nie przepadał za muzyką rozrywkową. Kazał więc przygotowywać rockowym artystą partytury poszczególnych utworów, a, gdy w studiu pojawił się autor "Dziwny jest ten świat", zmartwił się: - I do tego wszystkiego jeszcze Niemen...

Więcej o swoich zmaganiach z ówczesna technologią oraz dalszych planach Budki Suflera w załączonym dźwięku. Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko oraz Tomasz Zeliszewski byli gośćmi Piotra Metza w trójkowej audycji "Lista osobista".

Zachęcamy także do obejrzenia koncertu, jaki Budka Suflera dała 12 listopada w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Czytaj także

Budka Suflera zagrała w Trójce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 11:00
Grupa powraca z odświeżoną wersją albumu "Cień wielkiej góry". Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się 12 listopada!
rozwiń zwiń