X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W Nowym Jorku czuję się bezpiecznie"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2011 14:00
Takie słowa John Lennon wypowiedział 6 grudnia 1980 roku. Dwa dni później został zamordowany przed wejściem do swojego nowojorskiego domu.
Audio
  • Fragment ostatniego wywiadu radiowego z Johnem Lennonem (Lista osobista/Trójka)
Rok 1980. John Lennon i Yoko Ono spacerują w nowojorskim Central Parku
Rok 1980. John Lennon i Yoko Ono spacerują w nowojorskim Central ParkuFoto: DPA/PAP

8 grudnia 1980 roku był dla Johna Lennona dniem pełnym zajęć. Najpierw sesja zdjęciowa, potem krótka wizyta w radiu, a następnie praca w studiu nagraniowym. Po wyjściu ze studia do Johna podeszli fani, prosząc o autografy. Wśród nich był Mark Chapman, morderca ex-Beatlesa. Wyjął pistolet i oddał serię strzałów. Lennona trafiły cztery kule. Zmarł w szpitalu...

Jak bardzo John Lennon mylił się dwa dni wcześniej, gdy w ostatnim dużym wywiadzie radiowym deklarował: - Właśnie dlatego przeprowadziliśmy się do Nowego Jorku. W Londynie, aby nie czuć się prześladowanym, nie mogłem wychodzić z domu. Teraz mogę wreszcie wybrać się swobodnie do kina albo do restauracji na kolację i odkrywam, jak wielka to przyjemność. Owszem, ludzie zaczepiają nas czasem, pytają o dziecko albo o płytę, ale nikt mnie nie prześladuje...

Fragment wyjątkowego nagrania przypomniał w swojej autorskiej audycji Piotr Metz. Trójkowej "Listy osobistej" słuchać można w każdą sobotę po godzinie 19:00.