X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słucham: Wolność - "Kiler"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 15:16
Piosenka tytułowa do komedii Juliusza Machulskiego. Ten film to jeden z największych hitów ostatniego ćwierćwiecza. - Jeżeli liczyć w wartościach bezwzględnych, to w tej nowej, odradzającej się Polsce to był największy przebój- mówi Cezary Pazura, który w "Kilerze" zagrał główną rolę.
Audio
Kuba Sienkiewicz
Kuba SienkiewiczFoto: PAP/Piotr Derlacz

Film opowiadał historię warszawskiego taksówkarza Jurka Kilera. W wyniku splotu niesamowitych okoliczności zostaje zmuszony do udawania płatnego zabójcy. - To był ewenement tamtych czasów. Widzowie potrzebowali odreagowania, dystansu wobec tego, co się dzieje dokoła - opowiada Cezary Pazura.

"Słucham: Wolność" - tu znajdziesz wszystkie odcinki cyklu Jana Niebudka>>>

Pieśni niepokornych - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

Tytułową piosenkę do filmu skomponował Kuba Sienkiewicz, lider "Elektrycznych gitar". Jak mówi melodia i tekst piosenki powstały w ciągu kilku dni. - To był roku 1997 i byłem wtedy w trasie koncertowej na Śląsku i na Dolnym Śląsku, ale koncerty były odwoływane. Z powodu rozszerzającej się fali powodziowej. Kolejne występy odpadały. Ja siedziałem w hotelu w Siemianowicach Śląskich, tam spędziłem 3-4 dni, miałem czas i piosenka powstała w warunkach hotelowych. Stała się hitem - dodaje.

Na cykl "Słucham: Wolność" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.20. Zakończy się on specjalnym podsumowaniem 4 czerwca, czyli dokładnie w 25. rocznicę rozpoczęcia historycznych wyborów.

mp

Czytaj także

Słucham: Wolność - "Berlin Zachodni"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 14:17
"Berlin Zachodni", wielki hit Big Cyca, to reportaż z podróży pociągiem. Zespół był zaskoczony, że w 1989 roku do Berlina nikt nie jechał w celach turystycznych. W pociągu wypełnionym po brzegi ludźmi zrodził się pomysł na piosenkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słucham: Wolność - "24.11.94"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 12:35
- Kiedy odwiedzaliśmy naszych fanów w szpitalu, oni nas bardzo prosili, żebyśmy napisali dla nich piosenkę - o balladzie zainspirowanej pożarem w hali Stoczni Gdańskiej opowiadał w Trójce Adam Wolski, wokalista Golden Life .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słucham: Wolność - "Supermenka"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 11:00
- Pamiętam, że Edyta Bartosiewicz po zagraniu jej "Supermenki" powiedziała: ty Kaśka, to jest Steve Wonder, kto ci tego będzie chciał słuchać - o utworze, który podbił serca Polek opowiadała w Trójce Kayah.
rozwiń zwiń