X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słucham: Wolność - "Acidland"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 10:57
- Ta piosenka brzmiała tak po brytyjsku. Myslovitz, jako jedni z pierwszych, przebili się grając tego rodzaju muzykę niezależną, z bardzo dużymi odniesieniami do muzyki brytyjskiej. Wcześniej Śląsk, jeśli chodzi o muzykę, był kojarzony z bluesem - opowiada Grzegorz Hoffmann.
Audio
  • Słucham: Wolność - "Acidland" (Do południa/Trójka)
Artur Rojek, lider zespołu Myslowitz podczas jubileuszowego koncertu
Artur Rojek, lider zespołu Myslowitz podczas jubileuszowego koncertuFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Górny Śląsk przez lata uchodził za region szary, zanieczyszczony, bez perspektyw. - Nigdy nie czułem, że Śląsk może mnie ograniczać - mówi Artur Rojek, który od dwóch lat jest poza Myslovitz. - Nigdy też nie byłem zdania, że Mysłowice są miastem, w którym nie można nic zrobić. To wiąże się z wysiłkiem, odpowiedzialnością. Jeśli masz w sobie odrobinę pasji i trochę dziecięcej naiwności to myślę, że można góry przesuwać - dodaje.

"Słucham: Wolność" - tu znajdziesz wszystkie odcinki cyklu Jana Niebudka>>>

Jego zdaniem wiele rzeczy bardzo się na Śląsku zmienia. - Katowice się bardzo zmieniają. Cały ruch, jaki powstał przy okazji ubiegania się Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury spowodował, że miasto ożyło. Do tego dochodzą inicjatywy społeczne, jakimi są festiwale - twierdzi.

Przykładem może być OFF Festival organizowany przez Artura Rojka. Przyjeżdżają na niego tłumy fanów spragnionych kontaktu z muzyką alternatywną. Zaczęło się w 2006 roku, od tego czasu impreza zrobiła olbrzymie postępy pod każdym względem. - Kolejni artyści, którzy przyjeżdżają do Katowic są pozytywnie zaskoczeni. Nie spodziewają się, że w tak odległym miejscu, potrafi ktoś zorganizować festiwal na tak wysokim poziomie. Myślę, że Artur ma się z czego cieszyć i być dumnym - podsumowuje Grzegorz Hoffmann.

Pieśni niepokornych - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

Na cykl "Słucham: Wolność" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.20. Zakończy się on specjalnym podsumowaniem 4 czerwca, czyli dokładnie w 25. rocznicę rozpoczęcia historycznych wyborów.

(mp, gs)

Czytaj także

Złota dwudziestka Myslovitz

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2009 10:12
Słuchacze Trójki wybrali 20 ulubionych piosenek najpopularniejszego zespołu Mysłowic. Posłuchaj historii utworów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OFF Festival Katowice 2014: Najlepsza polska muzyka

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 19:30
Z dumą przedstawiamy silną polską reprezentację na tegorocznym OFF Festivalu. Od jazzu przez elektronikę, od muzyki dla dzieci po black metal. Wśród wykonawców m.in. dyrektor artystyczny Festivalu Artur Rojek, NOON (po raz pierwszy live!), Kobiety (i ich "Kobiety"), Variete, Zeus, Król, Inkwizycja i Mister D.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słucham: Wolność - "Śpij kochanie, śpij"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 10:42
Wydana w 1999 roku płyta "Kayah&Bregović" okazała się jednym z największych sukcesów polskiej fonografii ostatniego ćwierćwiecza. Brzmienia, które tak pokochali Polacy, Goran Bregović, serbsko-chorwacki muzyk przywiózł z Bałkanów. - Rzeczywiście tę płytę pokochały pokolenia, pokochali ludzie z bardzo różnych sfer. Okazało się, że dla każdego jest tam coś miłego - mówi Kayah.
rozwiń zwiń