X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trójka w kreolskich rytmach, czyli koncert zjawiskowej Lury w "Sieście" Marcina Kydryńskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 17:59
W niedzielę 22 października Program 3 Polskiego Radia zaprosił na premierową emisję koncertu Lury – portugalskiej pieśniarki pochodzącej z Wysp Zielonego Przylądka.
Audio

Artystka specjalizująca się w muzyce kreolskiej i fado wystąpiła w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej pod koniec września. Retransmitowaliśmy jej recital w "Sieście" Marcina Kydryńskiego 22 października (niedziela) od godz. 16.05.

Żywa, niezwykle taneczna i przepełniona klimatem Wysp Zielonego Przylądka – taka jest muzyka Lury – portugalskiej artystki, pochodzącej z Wysp Zielonego Przylądka. Czasami jednak wokalistka sięga po rzewne, ale równie piękne pieśni fado. Czyli te gatunki, które spopularyzowała nieodżałowana Cesaria Evora. I to właśnie do "królowej Cabo Verde" porównywana jest dziś Maria de Lurdes Pina Assunção – 42-letnia wokalistka, mająca na koncie 6 studyjnych płyt. W trakcie koncertu w Trójce artystka wykonała przede wszystkim utwory z najnowszego z nich, czyli "Herança" (2015). Nie zabrakło jednak zarówno piosenek premierowych, jak i największych przebojów z 20-letniej już kariery pieśniarki.

Gospodarzem koncertu Lury w Trójce był Marcin Kydryński – miłośnik oraz znawca etnicznych brzmień i tzw. world music. Nieprzypadkowo więc koncert wokalistki wyemitowany został w jego autorskiej audycji "Siesta".