Tokio 2020: Japonia w pełnej gotowości. Czy na pewno?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 18:00
– Rok do zapalenia Znicza Olimpijskiego, to taki moment w trakcie przygotowań, na którym wiadomo, czy wszystko będzie ok, czy też będziemy mieli nerwy do samego początku imprezy. Premier Abe na konferencji prasowej powiedział, że Tokio jest już teraz właściwie gotowe do Igrzysk – mówi z Japonii Tomasz Gorazdowski.
Audio
  • Japonia rok przed igrzyskami olimpijskimi (Trzecia strona medalu/Trójka)
Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca 2020 roku
Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca 2020 roku Foto: StreetVJ/Shutterstock.com

shutterstock_olimpiada tokio 1200.jpg
Rok przed Tokio – specjalne relacje w Trójce

Igrzyska Olimpijskie z 1964 roku były dla Japonii przełomowym wydarzeniem. Wybudowana wówczas infrastruktura, nie tylko sportowa, służy mieszkańcom tego państwa do dziś. Jak będzie to wyglądało w roku 2020?

– Mimo, że jestem przekonany, że pod względem organizacyjnym wszystko będzie gotowe, i będzie działało jak potrzeba, wyjeżdżając z Japonii mam więcej obaw i wątpliwości, niż miałem przyjeżdżając. Pewnych rzeczy zwiążanych z japońską mentalnością, zmienić się nie da. Mogą one być mniej zauważalne dla kibiców, ale dla wszystkich pracujących przy Igrzyskach będą bardzo uciążliwe – opowiada Tomasz Gorazdowski.

Które z japońskich zwyczajów mogą stanowić największe utrudnienie dla przyjeżdżąjących z całego świata kibiców? Czy pogoda może również stanowić problem? Co przed Igrzyskami Olimpijskimi martwi samych tokijczyków? Zapraszamy do posłuchania materiału Tomasza Gorazdowskiego.

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu
Autorzy: Jan Kałucki i Michał Olszański
Data emisji: 28.07.2019
Godzina emisji: 17.37

ml

Czytaj także

Ma 56 lat i zagra na igrzyskach w Tokio. Tenisistka stołowa Ni Xia Lian pokazała serce do walki

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 12:00
Ni Xia Lian, pochodząca z Chin 56-letnia reprezentantka Luksemburga zagra na turnieju tenisistek stołowych podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Na Igrzyskach Europejskich w Mińsku zdobyła brązowy medal. W finale Portugalka Yu Fu pokonała Niemkę Han Ying z Enea Siarki Tarnobrzeg 4:2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PZS Adam Konopka: Mamy najlepsze dziewczyny na świecie, których wszyscy się boją

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 20:07
- Mamy najlepsze dziewczyny na świecie, w mojej ocenie trudno znaleźć taką drugą drużynę. To obecnie jedyna drużyna, która wygrywa ze wszystkimi i wszyscy się jej boją - mówił w Magazynie Sportowym Adam Konopka, prezes Polskiego Związku Szermierczego.
rozwiń zwiń