X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alice Cooper o przyjaźni z The Doors, The Beatles i...

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 13:36
- Jednymi z pierwszych muzyków, których poznaliśmy po przeprowadzce do L.A., byli członkowie z The Doors. Pozwalali przychodzić nam do studia, patrzeć, jak pracują, i zaprzyjaźniliśmy się. Zaprosili nas, byśmy towarzyszyli im w trasie - wspomina Alice Cooper.
Audio
  • Alice Cooper o przyjaźni z The Doors, The Beatles i... (Minimax/Trójka)
Alice Cooper podczas koncertu w Holandii
Alice Cooper podczas koncertu w HolandiiFoto: PAP/EPA/ROBIN UTRECHTS

Przyjaźń z Robby'm Kriegerem (gitarzystą The Doors) przeszła próbę czasu i trwa do dziś. Muzycy wciąż często razem występują na koncertach charytatywnych.

Z kolei jakiś czas temu Alice Cooper poprosił  Paula McCartney'a o podpisanie gitary, która mogłaby trafić na aukcję dobroczynną. - On jest najmilszą osobą w show biznesie - ocenia gość Piotra Kaczkowskiego. Jak dodaje, "im większy artysta, tym normalniejszy człowiek". - Frank Sinatra, Bob Dylan, Elvis Presley w prywatnych kontaktach to wspaniali ludzie - mówi Alice Cooper. Jego wielkim przywilejem była nie tylko możliwość poznania ich wszystkich, ale także fakt, że traktowali go jak przyjaciela.

Paul McCartney: po polsku mówię biegle...

Wiele miejsca w audycji Alice Cooper i Piotr Kaczkowski poświęcili wspólnej pasji, czyli...  radiu. Muzyk prowadzi audycje transmitowane przez 160 radiostacji na całym świecie. Jego programy emitowane są pięć dni w tygodniu, a każdy z nich trwa pięć godzin... To w pełni autorski projekt, nie dedykowany żadnej grupie docelowej.

- Znam większość artystów, których muzykę prezentuję. Mogę opowiadać historie zza kulis, których nikt wcześniej nie słyszał. Ludzie to uwielbiają. Wspomnienia spotkań z The Beatles, The Rolling Stones... - mówi Alice Cooper.

Artysta wystąpi  w Polsce 1 sierpnia, w pierwszym dniu Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Co znajdzie się w programie koncertu? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy! gs

Czytaj także

”McCartney się nie starzeje, ile w nim energii”

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 21:25
Fani z całej Polski, a także Niemiec, Francji i Czech, od sobotniego popołudnia zbierali się na Stadionie Narodowym w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

McCartney w Warszawie: byliście wspaniali!

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2013 14:09
Ponad 30 piosenek zagrał dla warszawskiej publiczności Paul McCartney. Koncert eks-Beatlesa na Stadionie Narodowym trwał blisko trzygodzinny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Steve Reich: muzyka nie dzieli się na awangardową, klasyczną i popularną

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 16:00
– Muzyka powstaje z muzyki. Muzyka popularna zawsze powstawała jako część muzyki współczesnej. 104. symfonia Haydna zaczyna się od utworu, który mógłby towarzyszyć wychylaniu kieliszków – mówił jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów Agnieszce Szydłowskiej.
rozwiń zwiń