2014.08.04 GH+ 330

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 16:31
W poniedziałek (4.08) o godz. 20.05, czyli w drugiej godzinie audycji "Gh+", zapraszamy na retransmisję koncertu grupy The Notwist z zakończonego właśnie katowickiego OFF Festivalu.
The Notwist
The NotwistFoto: Sub Pop / mat. promocyjne

The Notwist powrócili w świetnym stylu. Na wydanym niedawno w Sub Pop krążku "Close to the Glass" Bawarczycy prezentują to, w czym są najlepsi - mieszają elektroniczne pętle i breaki z brzmieniem żywych instrumentów. Nic dziwnego, że w prasie wciąż porównuje się ich do takich tuzów jak Radiohead, Hood czy Stereolab. Zresztą, dokładnie tak jak ich ulubieńcy, The Notwist nie boją się też zaskakiwać. Przypomnijmy chociażby ich wspólny projekt z Themselves - 13 & God, w którym nagrywają eksperymentalny hip-hop pod banderą Anticon. A przecież mogliby w nieskończoność grać swoje melancholijne hymny rodem z kultowego "Neon Golden" wydanego w 2002 roku...

Niemcy chętnie jednak wracają do czasów swojego debiutu z początku lat 90. - Lubię słuchać naszej pierwszej płyty. Uważam, że jest bardzo fajna. To wtedy była muzyka, która najbardziej do nas przemawiała - mówił w audycji "Lista osobista" Markus Acher z zespołu The Notwist.

The Notwist o muzyce, która wyraża emocje >>>

Zapraszamy do wysłuchania retransmisji koncertu, jaki niemiecka grupa zagrała w Katowciach w sobotę na głównej scenie Off Festivalu. W miniony weekend z Doliny Trzech Stawów transmitowaliśmy dla Państwa koncerty Michael Rothera oraz The Jesus And Mary Chain.

OFF Festival 2014 w serwisie internetowym Polskiego Radia >>>

(mat. promocyjne, mk)

19-20
GOAT - let it bleed
DEAFHEAVEN - sunbather
BELLE AND SEBASTIAN - the boy with the arab strap
NEUTRAL MILK HOTEL - the king of carrot flowers pts. one
NEUTRAL MILK HOTEL - the king of carrot flowers pts. two & three
JONATHAN WILSON - the way i feel
SLOWDIVE - alison
SLOWDIVE - machine gun
SLOWDIVE - golden hair

20-21
THE NOTWIST @ OFF FESTIVAL 2014

THE NOTWIST - they follow me
THE NOTWIST - close to the glass
THE NOTWIST - kong
THE NOTWIST - boneless
THE NOTWIST - into another tune
THE NOTWIST - one with the freaks
THE NOTWIST - pick up the phone
THE NOTWIST - this room
THE NOTWIST - one dark love poem
THE NOTWIST - run run run

Czytaj także

Krzysztof Varga o sukcesie Kawiarni Literackiej na OFF Festivalu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 17:14
- Jestem dumny z tego, że Kawiarnia Literacka na OFF Festivalu się udaje. Najważniejsze jest dla mnie to, że przychodzi mnóstwo ludzi. Namiot jest pełny. To są konsumenci kultury. Ludzie, którzy słuchają muzyki, czytają książki - mówi w "Radiowym domu kultury" Krzysztof Varga, szef Kawiarni Literackiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Offensywa" z OFFa pełna atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 18:50
W 4-godzinnym (!) festiwalowym wydaniu "Offensywy" Anna Gacek i Piotr Stelmach rozmawiali z Arturem Rojkiem oraz zespołami: Kobiety, Kaseciarz i The Dumplings. Zapraszamy do wysłuchania tych wywiadów!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Myśliwiecka 3/5/7" z OFF Festivalu. Posłuchaj wywiadów z artystami

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 19:30
W specjalny, festiwalowym wydaniu "Myśliwieckiej 3/5/7" Anna Gacek i Piotr Metz rozmawiali m.in. z Jackiem Lachowiczem, zespołem Same Suki i szefem wytwórni Sub Pop Johnatanem Ponemanem.
rozwiń zwiń