Brzmienia gitarowe i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 20:10
– W dzisiejszym programie będzie trochę muzyki gitarowej, ale nie tylko. Przywitałem się nagraniem "Dog Eat Dog" grupy Tomahawk, przed kilkoma tygodniami anonsowałem ich nowy album –  mówił, zapraszając na audycję Grzegorz Hoffmann.
Mike Patton
Mike Patton Foto: Shutterstock.com/Marko Zamrznuti tonovi

Poprzednia płyta formacji "OddfellowS" pochodzi z 2013 roku. Pierwszy singiel zapowiadający najnowsze wydawnictwo, czyli "Tonic Immobility" ukazał się w lutym tego roku. – To jest album, który od paru lat był już gotowy pod względem instrumentalnym, ale niestety najważniejsza postać w zespole Tomahawk, czyli Mike Patton nie miał czasu na dogranie wokali. Jak wiadomo to zajęty człowiek, egzystuje w kilku różnych formacjach muzycznych, zajmuje się nie tylko muzyką. Wreszcie znalazł czas, jest nowa płyta i naprawdę jest czego posłuchać – ocenia gospodarz programu "GH+".

Posłuchaj

48:07 2021_05_11 19_10_04_PR3_GH+.mp3 Gitarowo i nie tylko (GH+/Trójka)

 

Artystą, który musiał pojawić się w audycji 11 maja, jest oczywiście Bob Marley, w związku z przypadającą właśnie 40. rocznicą śmierci. – Bob Marley czuł się dobrze zarówno w piosenkach o miłości, jak i tych zaangażowanych politycznie i społecznie – wspominał Grzegorz Hoffmann. 

Bob Marley & The Wailers - No Woman, No Cry (Live At The Rainbow 4th June 1977) / Bob Marley

Lista utworów:

  1. TOMAHAWK - Dog Eat Dog
  2. BOB MARLEY AND THE WAILERS No Woman No Cry
  3. BOB MARLEY Get Up, Stand Up
  4. MARLEY, BOB Waiting In Vain
  5. BOB MARLEY & THE WAILERS Could You Be Loved
  6. L.A.S. Kiedy kłamiesz
  7. MARTIN LANGE Kłamiesz
  8. MUCHY Szaroróżowe
  9. MODEST MOUSE We Are Between
  10. TEENAGE FANCLUB Ain't That Enough

***

Tytuł audycji: Gh+
Autor audycji: Grzegorz Hoffmann 
Data emisji: 11.05.2021
Godzina emisji: 19.10

zch

Czytaj także

Duchy zmarłych, obietnice żyjących

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 13:26
Trzy wyjątkowe, choć nie najłatwiejsze w odbiorze albumy z początku tego roku stały się podstawą tego wydania nocnej audycji Grzegorza Hoffmanna. Muzyczna podróż rozpoczęła się w Irlandii, kolejnym przystankiem była Kanada, a całość zakończył transatlantycki most utworzony przez wybitnych artystów ze Stanów i Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń