X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płyty od Edyty Bartosiewicz wylicytowane za 21 000 zł

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 12:40
W finale licytacji wzięli udział pani Katarzyna i pan Winicjusz, którzy zaproponowali po 10 500 za zestaw od Edyty Bartosiewicz. Dochód z ostatniej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic" zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z autyzmem.
Audio
  • Edyta Bartosiewicz opowiada jak rodziła się płyta "Renovatio" ( Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Maria Ratajczak z fundacji SYNAPSIS o sukcesach wczesnej terapii (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Łukasz Kościuczuk z fundacji SYNAPSIS (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Finał licytacji zestawu od Edyty Bartosiewicz (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Płyty od Edyty Bartosiewicz wylicytowane za 21 000 zł

Ostatnia świąteczna licytacja w Trójce zakończyła się remisem. Jak zwykle w jej finale odbył się licytacyjny pojedynek. Tym razem jednak zwycięzców było dwóch. Finałowa para słuchaczy Trójki zdecydowała się wpłacić taką samą kwotę – czyli po 10.500 zł w zamian za możliwość otrzymania drugiego - identycznego zestawu od Edyty Bartosiewicz. Niecodzienne rozwiązanie zaproponował pan Winicjusz, a pani Katarzyna wyraziła zgodę. W ten sposób dochód z naszej akcji, przeznaczony na wsparcie dzieci z autyzmem wzrósł o 21.000 zł.

W poprzednich tegorocznych licytacjach w ramach akcji "Święta bez granic" zebraliśmy w sumie blisko 300 tys. zł, za co w imieniu potrzebujących dzieci serdecznie Państwu dziękujemy!

Święta bez granic - wszystko o akcji >>>

- Bardzo trudno zdiagnozować autyzm u małych dzieci. W szczególności brak miejsc, gdzie rodzice zaniepokojeni rozwojem swojego kilkumiesięcznego dziecka mogliby znaleźć pomoc, wsparcie. Miejsc, gdzie dzieci mogłyby być objęte terapią, pomagającą im się rozwijać. Zaburzenia w autyzmie dotyczą: kontaktów, komunikacji, zabawy. Uczymy dzieci kontaktów z rówieśnikami. Terapię w grupach można zacząć, już gdy dziecko ma 2 lata. Uczymy je relacji, zabawy, czekania na swoją kolej, rozumienia reguł zachowania społecznego – opowiada Maria Ratajczak,  terapeutka z fundacji SYNAPSIS . W rozmowie z Piotrem Stelmachem zwróciła także uwagę na objawy, które mogą sugerować, że dziecko cierpi na zaburzenia autystyczne.

Kiedy pada diagnoza: autyzm >>>

- Autyzm to zaburzenie trudne to zrozumienia. Niełatwo także pozyskiwać środki na terapię. Na program wczesnego wykrywania autyzmu potrzeba ponad 1 mln złotych, chcemy go uruchomić w 2014 roku. Będzie on trwał wiele lat. Chcielibyśmy też naszą wiedzę przekazać innych organizacjom pozarządowym, aby szybka diagnoza autyzmu byłaby możliwa nie tylko w fundacji SYNAPSIS, ale także w wielu innych organizacjach rozsianych po całej Polsce - mówi Łukasz Kościuczuk z fundacji SYNAPSIS.

Dowiedz się więcej o autyzmie >>>

W licytacji do zdobycia był zestaw muzyczny od Edyty Bartosiewicz, który wokalista przekazałą specjalnie na akcję "Święta bez granic". Artystka na nową płytę studyjną kazała czekać 15 lat . "Renovatio" – bo taki tytuł nosi album – jest z nami niecałe trzy miesiące, a już zyskał status Platynowej Płyty i przychylne przyjęcie krytyków muzycznych. Zestaw od artystki składa się z płyt "Renovatio” (winylowej i CD - obie z autografem Edyty Bartosiewicz) oraz pamiątkowej koszulki.

/

 

Przed przystąpieniem do licytacji należy zapoznać się z jej regulaminem, który znajdą Państwi TU (pdf ).

"Biegiem na pomoc", czyli jak sportowcy ratują dzieci >>>

Dochód ze wszystkich wydarzeń akcji "Święta bez granic" 2013 zostanie przeznaczony na pierwszy w Polsce program wczesnego wykrywania autyzmu Fundacji SYNAPSIS. Szczegóły wcześniejszych licytacji znanajdą Państwo poniżej:

Pomagać można także poza licytacją, dokonując wpłat na konto Fundacji SYNAPSIS.

Nr konta: BNP Paribas Bank Polska SA: 91 1600 1169 0003 0132 3566 4161

(Fundacja SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, 02-085 Warszawa). W tytule przelewu prosimy wpisać "Trójka – Święta bez granic".

Mogą Państwo także wysłać SMS o treści POMOC pod numer 73 565 (koszt 3 zł + VAT, czyli razem 3 zł i 69 gr). SMS jest aktywny od 1 grudnia 2013 r. do 31 stycznia 2014 r.

(ei, gs)

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: z niczego nie muszę się tłumaczyć

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 18:00
– Musisz dokończyć pewne rzeczy, aby pójść do przodu. "Renovatio" jest końcem i początkiem. Chciałam zapomnieć o pewnych sprawach. Ale nie mogłam. Poświęciłam wiele lat, żeby uporządkować życie. Teraz stawiam pierwsze kroki. Czuję intuicyjnie, że najlepsze przede mną – mówi Edyta Bartosiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz "Italiano"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 04:00
Piosenka pochodzi z najnowszego, długo oczekiwanego przez fanów albumu artystki "Renovatio".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krótki, ale bardzo ważny koncert Edyty Bartosiewicz

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 08:57
- To był moment, w którym Edyta była w doskonałej formie, była rozluźniona, wszystko się zgadzało - tak Mariusz Owczarek wspomina koncert Edyty Bartosiewicz, który odbył w 1997 roku w studiu koncertowym Trójki.
rozwiń zwiń