Płyty od Edyty Bartosiewicz wylicytowane za 21 000 zł

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 12:40
W finale licytacji wzięli udział pani Katarzyna i pan Winicjusz, którzy zaproponowali po 10 500 za zestaw od Edyty Bartosiewicz. Dochód z ostatniej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic" zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z autyzmem.
Audio
  • Edyta Bartosiewicz opowiada jak rodziła się płyta "Renovatio" ( Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Maria Ratajczak z fundacji SYNAPSIS o sukcesach wczesnej terapii (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Łukasz Kościuczuk z fundacji SYNAPSIS (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Finał licytacji zestawu od Edyty Bartosiewicz (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Płyty od Edyty Bartosiewicz wylicytowane za 21 000 zł

Ostatnia świąteczna licytacja w Trójce zakończyła się remisem. Jak zwykle w jej finale odbył się licytacyjny pojedynek. Tym razem jednak zwycięzców było dwóch. Finałowa para słuchaczy Trójki zdecydowała się wpłacić taką samą kwotę – czyli po 10.500 zł w zamian za możliwość otrzymania drugiego - identycznego zestawu od Edyty Bartosiewicz. Niecodzienne rozwiązanie zaproponował pan Winicjusz, a pani Katarzyna wyraziła zgodę. W ten sposób dochód z naszej akcji, przeznaczony na wsparcie dzieci z autyzmem wzrósł o 21.000 zł.

W poprzednich tegorocznych licytacjach w ramach akcji "Święta bez granic" zebraliśmy w sumie blisko 300 tys. zł, za co w imieniu potrzebujących dzieci serdecznie Państwu dziękujemy!

Święta bez granic - wszystko o akcji >>>

- Bardzo trudno zdiagnozować autyzm u małych dzieci. W szczególności brak miejsc, gdzie rodzice zaniepokojeni rozwojem swojego kilkumiesięcznego dziecka mogliby znaleźć pomoc, wsparcie. Miejsc, gdzie dzieci mogłyby być objęte terapią, pomagającą im się rozwijać. Zaburzenia w autyzmie dotyczą: kontaktów, komunikacji, zabawy. Uczymy dzieci kontaktów z rówieśnikami. Terapię w grupach można zacząć, już gdy dziecko ma 2 lata. Uczymy je relacji, zabawy, czekania na swoją kolej, rozumienia reguł zachowania społecznego – opowiada Maria Ratajczak,  terapeutka z fundacji SYNAPSIS . W rozmowie z Piotrem Stelmachem zwróciła także uwagę na objawy, które mogą sugerować, że dziecko cierpi na zaburzenia autystyczne.

Kiedy pada diagnoza: autyzm >>>

- Autyzm to zaburzenie trudne to zrozumienia. Niełatwo także pozyskiwać środki na terapię. Na program wczesnego wykrywania autyzmu potrzeba ponad 1 mln złotych, chcemy go uruchomić w 2014 roku. Będzie on trwał wiele lat. Chcielibyśmy też naszą wiedzę przekazać innych organizacjom pozarządowym, aby szybka diagnoza autyzmu byłaby możliwa nie tylko w fundacji SYNAPSIS, ale także w wielu innych organizacjach rozsianych po całej Polsce - mówi Łukasz Kościuczuk z fundacji SYNAPSIS.

Dowiedz się więcej o autyzmie >>>

W licytacji do zdobycia był zestaw muzyczny od Edyty Bartosiewicz, który wokalista przekazałą specjalnie na akcję "Święta bez granic". Artystka na nową płytę studyjną kazała czekać 15 lat . "Renovatio" – bo taki tytuł nosi album – jest z nami niecałe trzy miesiące, a już zyskał status Platynowej Płyty i przychylne przyjęcie krytyków muzycznych. Zestaw od artystki składa się z płyt "Renovatio” (winylowej i CD - obie z autografem Edyty Bartosiewicz) oraz pamiątkowej koszulki.

/

 

Przed przystąpieniem do licytacji należy zapoznać się z jej regulaminem, który znajdą Państwi TU (pdf ).

"Biegiem na pomoc", czyli jak sportowcy ratują dzieci >>>

Dochód ze wszystkich wydarzeń akcji "Święta bez granic" 2013 zostanie przeznaczony na pierwszy w Polsce program wczesnego wykrywania autyzmu Fundacji SYNAPSIS. Szczegóły wcześniejszych licytacji znanajdą Państwo poniżej:

Pomagać można także poza licytacją, dokonując wpłat na konto Fundacji SYNAPSIS.

Nr konta: BNP Paribas Bank Polska SA: 91 1600 1169 0003 0132 3566 4161

(Fundacja SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, 02-085 Warszawa). W tytule przelewu prosimy wpisać "Trójka – Święta bez granic".

Mogą Państwo także wysłać SMS o treści POMOC pod numer 73 565 (koszt 3 zł + VAT, czyli razem 3 zł i 69 gr). SMS jest aktywny od 1 grudnia 2013 r. do 31 stycznia 2014 r.

(ei, gs)

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: z niczego nie muszę się tłumaczyć

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 18:00
– Musisz dokończyć pewne rzeczy, aby pójść do przodu. "Renovatio" jest końcem i początkiem. Chciałam zapomnieć o pewnych sprawach. Ale nie mogłam. Poświęciłam wiele lat, żeby uporządkować życie. Teraz stawiam pierwsze kroki. Czuję intuicyjnie, że najlepsze przede mną – mówi Edyta Bartosiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz "Italiano"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 04:00
Piosenka pochodzi z najnowszego, długo oczekiwanego przez fanów albumu artystki "Renovatio".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krótki, ale bardzo ważny koncert Edyty Bartosiewicz

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 08:57
- To był moment, w którym Edyta była w doskonałej formie, była rozluźniona, wszystko się zgadzało - tak Mariusz Owczarek wspomina koncert Edyty Bartosiewicz, który odbył w 1997 roku w studiu koncertowym Trójki.
rozwiń zwiń