Nowe Męskie Granie. To oni zagrają w Sopocie!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2014 16:00
AKX, Cinemon, Drekoty, Karate Free Stylers, MIKROBI.T, ØRGANEK, Patrick The Pan, Ryba And The Witches, The Freuders, The Shipyard - oto artyści, którzy decyzją internautów wystąpią 28 czerwca w Sopocie w ramach koncertu pod szyldem Nowe Męskie Granie. Poznaliśmy ich w audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
Audio
  • Nowe Męskie Granie. Znamy zwycięzców! (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Nowe Męskie Granie. To oni zagrają w Sopocie
Foto: mat.promocyjne

- 18931. Tyle głosów oddano w pierwszym etapie konkursu Nowe Męskie Granie. Znam już dziesięciu wykonawców, którzy wystąpią 28 czerwca w Sopocie. Znam również muzykę pozostałych artystów z konkursowej dwudziestki i będę o niej pamiętał, prowadząc kolejne audycje w Trójce. Wszystkim wykonawcom i głosującym z całego serca dziękuję za już i proszę o jeszcze. Liczba z początku tego postu wystawia wam kapitalne świadectwo - napisał Piotr Stelamach na profilu facebookowym audycji "Myśliwiecka 3/5/7".

Nowe Męskie Granie to projekt realizowany od 2011 roku w ramach Męskiego Grania. Jego ideą jest promowanie utalentowanych muzyków nieznanych szerokiej publiczności, którzy wybierani są przez słuchaczy w głosowaniu internetowym.

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Wspomnianych artystów będzie można zobaczyć w sopockim Teatrze na Plaży. Muzyczną fiestę tego dnia zwieńczy koncert grupy Kim Nowak. Trójka będzie obecna w Sopocie już w piątek - Piotr Stelmach i Anna Gacek poprowadzą z letniej stolicy Polski Offensywę", jak również sobotnią "Myśliwiecką 3/5/7".

- Od 29 czerwca znowu państwo głosują, znowu na profilu facebookowym Męskiego Grania, wybierając sześć zespołów, które pojadą w piękną trasę do sześciu dużych miast razem z kolorową muzyczną karawaną. Głosowanie potrwa do 4 lipca - mówi Piotr Stelmach.

Męskie Granie 2014: supersingiel "Elektryczny" >>>

W gronie muzyków i zespołów tworzących tę karawanę są m.in.: mistrzowie mocnego uderzenia - Behemoth, Dezerter oraz Luxtorpeda, wirtuozi jazzu - Tomasz Stańko, Marcin Masecki i Macio Moretti, Jazzombi!e, Pink Freud oraz projekt Trzaska Budzyński Jacaszek. Dodatkowo, swoimi niepowtarzalnymi głosami urzekać będą Artur Rojek, a także jeden z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku - Pablopavo. Koncerty Męskiego Grania 2014 odbędą się w Krakowie, Poznaniu, Chorzowie, Warszawie, Wrocławiu i Żywcu. Początek 12 lipca.

(mk)

Czytaj także

Męskie Granie 2014: Męskie Granie Orkiestra

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 18:06
Przed nami wyjątkowa edycja Męskiego Grania. Wyjątkowa, bo nie ma jednego dyrektora, ale ma za to zestaw 6 niezwykłych osobowości muzycznych. Artystów połączyła orkiestra...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singiel-hymn Męskiego Grania

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 16:29
W środę, 4 czerwca, słuchacze Programu 3 Polskiego Radia będą mieli okazję poznać - jako jedni z pierwszych w Polsce - singiel-hymn tegorocznej edycji "Męskiego Grania”. Początek transmisji koncertu supergrupy Męskie Granie Orkiestra (Brodka, Smolik, Emade, Podsiadło, Sobolewski, Deriglasoff) na antenie Trójki tuż po godz. 22.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2014: supersingiel "Elektryczny"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 23:18
Poznaliśmy singiel-hymn tegorocznej edycji Męskiego Grania! Podczas specjalnego koncertu w Warszawie zagrała go supergrupa Męskie Granie Orkiestra (Brodka, Podsiadło, Smolik, Emade, Deriglasoff, Sobolewski). - Starałem się zwizualizować ten kawałek. I jakoś tak samo wpadło, przy goleniu - mówi kompozytor utworu Andrzej Smolik.
rozwiń zwiń