Kim Nowak wspiera Nowe Męskie Granie. "Sami startowaliśmy w konkursach"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 09:00
Grupa Kim Nowak był gwiazdą sopockiego koncertu Nowe Męskie Granie, na którym prezentowały się młode polskie zespoły. - Kiedy zaczynaliśmy, ludzie krzyczeli do Piotrka, że ma mleko pod nosem - wspominał w Trójce Bartosz Waglewski z tego zespołu.
Audio
  • Zespół Kim Nowak o początkach kariery i o koncercie w ramach Nowego Męskiego Grania (Myśliwiecka 3/5/7/ Trójka)
  • Tomasz Organek opowiada o Nowym Męskim Graniu i swojej płycie "Głupi" (Myśliwiecka 3/5/7/ Trójka)
Artyści zespołu Męskie Granie Orkiestra i Piotr Stelmach podczas koncertu premierowego trasy Męskie Granie 2014
Artyści zespołu Męskie Granie Orkiestra i Piotr Stelmach podczas koncertu premierowego trasy Męskie Granie 2014Foto: mat. prom./ meskiegranie.pl

Kim Nowak to niekonwencjonalne trio: Bartosz i Piotr Waglewscy oraz Michał Sobolewski. Wyszli z hip-hopu, teraz stawiają na ostrzejsze rockowe brzmienia, pokazując tym samym, że muzyki nie można zaszufladkować. Cenią sobie garażowe brzmienia. Ich nazwa wyraża tęsknotę za muzyką lat 60. - nagrywaną na żywo, bez produkcyjnych fajerwerków.

Muzycy wystąpili na sopockim koncercie Nowe Męskie Granie, który poprzedził start tegorocznej trasy Męskiego Grania. W Sopocie zaprezentowały się początkujące zespoły, wybrane przez internautów w głosowaniu.

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

- My też startowaliśmy w różnych konkursach, poddawaliśmy się ocenom jurorów. Dostaliśmy nawet w nagrodę nagranie na składance, która nazywała się "Szczypiorek". Pamiętam, że jak zaczynaliśmy koncerty, ludzie krzyczeli do Piotrka, że ma mleko pod nosem. Cóż… faktycznie miał wtedy 13 lat. Ale ja kończyliśmy występ, już wszystko było dobrze - opowiadał w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Bartosz Waglewski.

Męskie Granie 2014: supersingiel "Elektryczny" >>>

A jak muzycy wspominają swój pierwszy wspólny koncert? - Na szczęście jakieś doświadczenie sceniczne już mieliśmy. Wiedzieliśmy mniej więcej, jak to się robi. Niemniej muzyka, którą teraz robimy jest inna, niż nasza wcześniejsza twórczość w ramach Fisz Emade. Gramy bardzo głośno na scenie, więc nie było wiadomo, jak to się wszystko przyjmie - mówił Piotr Waglewski.

Gościem Anny Gacek w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" był także Tomasz Organek, jeden z artystów grających w Sopocie w ramach Nowego Męskiego Grania. Zapraszamy do wysłuchania dołączonych dźwięków.

Na audycję "Myśliwiecka 3/5/7" zapraszamy w każdą sobotę od godz. 16.05 do godz. 18.00.

(ei/mc)

Czytaj także

Kings of Leon z trasy z U2 przywieźli… złote myśli

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 13:10
Kariera amerykańskiego zespołu Kings of Leon nabrała tempa po wspólnej trasie koncertowej z grupą U2. - Trasa była niesamowita. Muzycy U2 traktowali nas trochę jak młodsze rodzeństwo, a trochę jak ludzi, którymi sami kiedyś byli - opowiadał w rozmowie z Anną Gacek Nathan Followill, perkusista Kings of Leon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Florence Welch: momenty między koncertami dają mi w kość

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 16:20
- Na scenie dajesz dużo z siebie, tak bardzo nie chcesz zawieść ludzi, to wszystko jest jednak wyczerpujące energetycznie i mocno emocjonalne. Myślę, że to tłumaczy moje łzy - mówi Florence Welch, z którą rozmawiała Anna Gacek. Artystka była gwiazdą zakończonego w niedzielę Orange Warsaw Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2014: czas na koncert w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 13:10
Zapraszamy na koncert poprzedzający tegoroczną edycję "Męskiego Grania". W Sopocie, na scenie przy Teatrze na Plaży, wystąpi m.in. dziesięć zespołów startujących w konkursie "Nowe Męskie Granie". Przed tym wydarzeniem Piotr Stelmach gościł kilkoro artystów w audycji "Offensywa".
rozwiń zwiń