Dawid Podsiadło odkrywa polską muzykę

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 16:11
- Dopiero teraz tak naprawdę poznałem i zrozumiałem utwory, które prezentujemy na Męskim Graniu. To dla mnie powrót do korzeni całego tego emocjonalnego ruchu, który miał miejsce w latach 80. i 90. - mówił Dawid Podsiadło w "Myśliwieckiej 3/5/7".
Audio
  • Dawid Podsiadło o swojej muzyce, dotychczasowej karierze i udziale w Męskie Granie Orkiestra (Myśliwiecka 3/5/7 / Trójka)
Dawid Podsiadło na scenie w Starej Gazowni, podczas koncertu z cyklu Męskie Granie
Dawid Podsiadło na scenie w Starej Gazowni, podczas koncertu z cyklu Męskie GranieFoto: D.Kramski / LIVE

Ostatnie miesiące to nieprzerwane pasmo sukcesów młodego artysty. Dawid Podsiadło przyznaje, że przez wiele lat marzył, by znaleźć się w obecnej sytuacji. - Przez długi czas godziłem naukę muzyki ze szkołą i życiem prywatnym. Miałem silną potrzebę, żeby tworzyć, żeby ktoś to usłyszał i ocenił. A skoro walczyłem z takim uporem, to teraz głupio byłoby nagle się wycofać. Zachowuję dystans, staram się stworzyć miejsce na swój świat, na chwilę odpoczynku - stwierdził Dawid Podsiadło, odpowiadając na pytanie, czy sukces, jaki odniósł, powoli nie staje się dla niego ciężarem.

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Dawid Podsiadło w Trójce. Zobacz galerię zdjęć!>>>

Wokalistę wraz z zespołem Curly Heads można było zobaczyć na scenie podczas niedawnego Męskiego Grania w Poznaniu. - Fajnie, że możemy w tym uczestniczyć. To dla nas czysta i szczera radość, że możemy tu być, poznać tylu artystów, a nawet wspólnie z nim coś tworzyć. To wielkie wyróżnienie - dodał rozmówca Anny Gacek i Piotra Stelmacha.

Męskie Granie 2014: Męskie Granie Orkiestra >>>

Gość Trójki odniósł się również do repertuaru, jaki wykonuje z Męskie Granie Orkiestra. - Mam 21 lat, nie pamiętam lat 80. i 90. pod względem muzycznym. Dopiero teraz tak naprawdę poznałem i zrozumiałem utwory, które prezentujemy. To dla mnie powrót do korzeni całego tego emocjonalnego ruchu, który miał miejsce w tamtych latach - tłumaczył Dawid Podsiadło.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Audycji "Myśliwiecka 3/5/7", w której relacjonujemy przebieg Męskiego Grania, można słuchać w każdą sobotę od godz. 15.05 do 18.00.

(mk, ei)

Czytaj także

"Comfort and Happiness", czyli płyta testowana na ludziach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 14:56
- Wiązaliśmy z nią duże nadzieje, chociaż staraliśmy się nie ingerować w nagrywanie. Szczęśliwie współpraca układa się bardzo dobrze. Zanim płyta została skończona, odbywały się nawet testy na pracownikach firmy – mówił o debiutanckiej płycie Dawida Podsiadło, Kazimierz Pułaski z firmy Sony Music Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie opanowało Kraków!

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 12:00
Sobotni wieczór w Krakowie upłynął pod znakiem najlepszej polskiej muzyki. W audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Anna Gacek i Piotr Stelmach rozmawiali m.in. z Olafem Deriglasoffem, Andrzejem Smolikiem i Adamem "Nergalem" Darskim. Zapraszamy do wysłuchania tych rozmów i oglądania galerii zdjęć z krakowskiego koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2014. Nergal: samotność jest cudowna

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 16:45
- Zdałem sobie sprawę, że bycie samotnym jest tak samo piękne jak bycie z kimś. Ja po prostu lubię swoje towarzystwo - mówił Adam "Nergal" Darski w rozmowie z Anną Gacek i Piotrem Stelmachem w audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie w Poznaniu. AKX i Jamal o swojej muzycznej ewolucji

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 13:00
W sobotę (19 lipca) Męskie Granie zawita do Poznania. Piotr Stelmach już w piątek w stolicy Wielkopolski rozmawiał z artystami o niezwykłych spotkaniach i rewolucyjnych zmianach dotyczących sposobu powstawania muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie zawładnęło Poznaniem!

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 10:20
Po rewelacyjnym wieczorze w Krakowie, przyszedł czas na stolicę Wielkopolski. Artyści Męskiego Grania dostarczyli niesamowitych muzycznych doznań publiczności, która przybyła do Starej Gazowni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Stańko: jestem nomadą

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 19:00
- Nigdzie nie zagrzewam miejsca. Ciągle podróżuję między Nowym Jorkiem i Warszawą, firmę mam zarejestrowaną w Podkowie Leśnej. Nawet hotele są moim domem - mówił wybitny trębacz przed występem na "Męskim Graniu" w Poznaniu.
rozwiń zwiń