Kasia Stankiewicz: najważniejsza rzecz to spokój umysłu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2014 16:58
- Każda z tych piosenek jest emocją, która towarzyszyła mi w danym momencie. Wiedziałam, że choć zaczynam pisać tę opowieść w ciemnym, wilgotnym i niezbyt przyjaznym miejscu, to i tak dojdę do światła, do energii i do ludzi - mówi Kasia Stankiewicz, gość audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
Audio
  • Kasia Stankiewicz: najważniejsza rzecz to spokój umysłu (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Kasia Stankiewicz
Kasia StankiewiczFoto: mat.promocyjne

Artystka wyda niebawem płytę "Lucy and the Loop". Właśnie ukazał się jej najnowszy klip "Lucy". Nad albumem wokalistka pracowała przez ostatnie cztery lata, a w projekt zaangażowali się artyści z całego świata.

- Każdy z nas jest inny, ja potrzebuję do życia wyboistej drogi. Potrzebuję też mieć moment wytchnienia, pojeździć dobrym autem, wypić dobre wino, zjeść dobre jedzenie, spotkać się z przyjaciółmi, spędzić miło czas, wypić hektolitry wody - mówi Piotrowi Stelmachowi.

Dodaje, że życie jest sinusoidalne. - To jest zawsze przypływ i odpływ. Jeśli jesteśmy świadomi tego, że początek jest po to, żeby coś się zakończyło, a coś się kończy po to, żeby zaczęło się coś nowego, to jesteśmy na bezpiecznym gruncie, bo nie ma młodzieńczego rozczarowania. Trzeba się otworzyć i płynąć z tym, co niesie życie. To płynięcie nie zwalnia nas, żeby każdego dnia zaiwaniać na efekt końcowy - opowiada w audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
- Ja mam spokój umysłu, to dla mnie najistotniejsza rzecz - twierdzi Kasia Stankiewicz.

Na audycję "Myśliwiecka 3/5/7" zapraszamy w każdą wakacyjną sobotę od godz. 15.05 do godz. 19.00.

(mp/mc)

Czytaj także

Wokalista grupy James: muzyk żyjący w amerykańskiej dziczy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 18:17
- Mieszkam w parku narodowym, w prawdziwie pięknej dziczy, w górach. Niedaleko Los Angeles, w Topandze. W latach 60. to miejsce było bardzo popularne wśród muzyków, Mieszkał tu na przykład Neil Young. Czuję się bezpiecznie będąc tu z rodziną i żyjąc pośród natury - opowiada wokalista grupy James - Tim Booth, gość audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Janerka: dojrzewam, by napisać teksty i nagrać je, nie rumieniąc się

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 12:00
- Chciałbym, żeby była to płyta, której słucha się o 21.30 pijąc dobre wino - mówi o pracy nad najnowszym krążkiem Lech Janerka. - Dlatego na płycie nie będzie wiele miejsca dla perkusji, bo bębny w takich okolicznościach nie są niezbędne - wyjaśnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrick the Pan i jego życiowe piosenki

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 12:30
Projekt Piotra Madeja ujął publiczność Męskiego Grania. Choć artysta dopiero niedawno wydał swój pierwszy krążek, jego talent doceniło już wielu muzyków i słuchaczy. Artysta był gościem Piotra Stelmacha w audycji "Offensywa" i wykonał kilka piosenek w ramach Offsesji.
rozwiń zwiń