Piotr Małachowski wróci ze srebrnym medalem

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 22:16
- Będziecie musieli się ze mną męczyć kolejne cztery lata - powiedział do dziennikarzy dyskobol Piotr Małachowski po zdobyciu w Rio de Janeiro srebrnego medalu olimpijskiego. Prowadził do piątej kolejki, a w ostatniej złoto odebrał mu Niemiec Christoph Harting.
Audio
  • Piotr Małachowski wróci ze srebrnym medalem (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Mistrz olimpijski Christoph Harting i wicemistrz Piotr Małachowski
Mistrz olimpijski Christoph Harting i wicemistrz Piotr MałachowskiFoto: EPA/SERGEI ILNITSKY

- Czy jestem zawiedziony? Nie. Uwierzcie mi, jestem bardzo szczęśliwy. To kolejny medal i wiedziałem doskonale, że chłopaki mogą mnie przerzucić. Daniel Jasinski i Harting są młodzi, a młodość czasami jest straszna. Sam taki kiedyś byłem i potrafiłem zaskoczyć - mówił 33-letni zawodnik.

Złoty medal olimpijski to ostatni krążek, jakiego brakuje mu do bogatej kolekcji. Jest mistrzem świata (2015), dwukrotnie Europy (2010, 2016), a teraz po raz drugi wywalczył srebro igrzysk. Osiem lat temu uległ Estończykowi Gerdowi Kanterowi. - Zawsze jest sportowa złość, bo można było rzucać lepiej, ale cieszę się, bo to jest kolejny medal dla Polski. Nie mamy w ostatnich dwunastu latach tylu krążków, co zdobywa pływak Michael Phelps, więc cieszmy się z tego co jest - podkreślił. Medal zadedykował wszystkim Polakom. Olimpijski krążek prawdopodobnie trafi na licytację.

To czwarty polski medal zdobyty w Rio de Janeiro. Wcześniej złoto wywalczyły wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójce podwójnej, a brąz ich koleżanki Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska w czwórce podwójnej oraz w wyścigu ze startu wspólnego kolarz Rafał Majka.

Relacje z igrzysk w Rio będziemy Państwu zdawać od poniedziałku do soboty w porannej i popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" o godzinie 8.15 i 17.40 oraz w niedziele o godzinie 9.05 i po 17.00 w "Trzeciej stronie medalu".

Igrzyska Olimpijskie - specjalny serwis Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Autor: Tomasz Gorazdowski, Michał Gąsiorowski
Prowadzi: Monika Sułkowska
Data emisji: 13.08.2016
Godzina emisji: 17.43

PAP/mp

Czytaj także

Pierwszy triumf siatkarzy w Rio za nami

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 14:25
Polscy siatkarze wygrali z Egipcjanami 3:0 (25:18, 25:20, 25:17) w pierwszym meczu tych ekip w grupie B turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. W kolejnym spotkaniu biało-czerwoni zmierzą się we wtorek z Irańczykami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogoda krzyżuje plany wioślarkom

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 18:12
Dziś liczyliśmy na przełamanie niemocy medalowej, przecież od soboty żaden z Polaków nie zdobył żadnego krążka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bracia Zielińscy wracają z Rio w niesławie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 18:00
Mistrz olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów w kat. 85 kg Adrian Zieliński stosował niedozwolone środki dopingowe - poinformowała Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie. W jego organizmie wykryto nandrolon.
rozwiń zwiń