Historyczny wywiad z Chrisem Cornellem na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 18:40
W audycji "Myśliwiecka 3/5/7" przypomnieliśmy fragmenty rozmowy przeprowadzonej z artystą w 1999 roku.
Audio
  • Historyczny wywiad z Chrisem Cornellem na antenie Trójki (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Chris Cornell
Chris CornellFoto: Brian Patterson Photos/Shutterstock.com

Piotr Stelmach przytoczył słuchaczom fragmenty wywiadu, który przeprowadził z Chrisem Cornellem 18 lat temu w Londynie. Niestety materiał nie zachował się w formie dźwiękowej, ale za to pozostał spisany na papierze. Co przed laty mówił zmarły 19 maja 2017 roku muzyk?

"Społeczność Seattle nie akceptowała w ogóle lub była niechętnie nastawiona do odmieńców. A ja byłem jednym z nich. Granie muzyki nie mieściło się w kanonie zajęć tamtejszej młodzieży. Większość marzyła o karierze sportowej. Ci, którzy wychodzili przed szereg, byli od razu brani na tapetę. Zresztą, my, ściśnięci na końcu świata, nie mieliśmy możliwości oglądania innych artystów z bliska".

Tak swoich nastoletnie lata wspominał Chris Cornell. Dziś ten wywiad ma już inne, zaskakująco nostalgiczne znaczenie... Zapraszamy do wysłuchania wspomnienia tamtej rozmowy, którą przeprowadził Piotr Stelmach.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
Data emisji:
20.05.2017
Godzina emisji: 17.41

fbi

Zobacz więcej na temat: Piotr Stelmach MUZYKA Trójka

Czytaj także

Martin Gore dla Trójki o płycie "Spirit" i muzycznych wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 20:00
- W muzyce zdecydowanie chodzi o pasję. Kiedy miałem 10 lat odkryłem rockandrollową kolekcję mojej mamy. Miała tam prawdziwe perełki. Było w nich coś takiego, że się po prostu zakochałem - opowiadał muzyk Depeche Mode.
rozwiń zwiń

Czytaj także

James Dean Bradfield jako debiutant

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 21:10
James Dean Bradfield to wokalista i gitarzysta jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów ostatnich 25 lat - Manic Street Preachers. Tym razem występuje jako… debiutant.
rozwiń zwiń