Męskie Granie 2018. Katowice hołdują Kazikowi

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 19:00
W sobotę 21 lipca w katowickiej Strefie Kultury wybrzmiała druga odsłona tegorocznej trasy Męskie Granie. W nadawanej z miejsca koncertu audycji "Myśliwiecka 3/5/7" gościliśmy artystów, którzy tego dnia pojawili się na scenie, między innymi w ramach projektu "Tribute to Kazik".
Fisz podczas koncertu Męskie Granie 2018 w Katowicach
Fisz podczas koncertu Męskie Granie 2018 w KatowicachFoto: M. Murawski

Gościem Anny Gacek w pierwszej godzinie audycji był Błażej Król, który podkreślał, jak ważna w jego życiu jest dyscyplina. Muzyk i wokalista, zaproszony do udziału w projekcie "Tribute to Kazik", mówił o tym, dlaczego mierzenie się twórczością lidera Kultu nie należy do najłatwiejszych zadań. Zdradził również, dlaczego jego piosenki z płyty "Przewijanie na podglądzie"… bulgoczą.

Z kolei Krzysztof Ostrowski – lider "zawieszonej", choć niezapomnianej łódzkiej grupy Cool Kids of Death – który w Katowicach także wystąpił w ramach artystycznego hołdu dla Kazika – opowiadał, jak żyje mu się z dala od sceny i czy tęskni za czasami, kiedy wraz z CKOD jeździł w trasy koncertowe.

Męskie Granie 2018. Serwis specjalny >>>

W drugiej godzinie audycji przy Trójkowym mikrofonie pojawił się Fisz, który przybliżył kulisy powstawania "Tribute to Kazik". Mówił również, z jakich powodów twórczość tego artysty jest dla niego najcenniejsza i zdradził, dlaczego zależało mu na tym, aby do wspomnianego przedsięwzięcia "przemycić" utwory "Gdybym wiedział to, co wiem" i "Upał".

Natomiast, Dawid Podsiadło, którego oczywiście nie mogło zabraknąć w katowickiej Strefie Kultury, wspominał poprzednie edycje Męskiego Grania, mówił o powrocie na scenę po dłuższej nieobecności, ale i o ważnych sprawach pozamuzycznych, które traktuje w kategoriach ambicjonalnych.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Anna Gacek
G
oście: Błażej Król, Krzysztof Ostrowski, Bartek "Fisz" WaglewskiDawid Podsiadło
Data emisji: 21.07.2018
Godzina emisji: 17.05

mk/ml