Męskie Granie 2018. Kraków zdobyty!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 20:00
W sobotę 4 sierpnia w stolicy Małopolski zagrali m.in. Mela Koteluk, Kult i Organek. Pojawili się wyjątkowi goście, projekt specjalny Coma "Czemu nas tam nie ma" oraz Męskie Granie Orkiestra.
Męskie Granie 2018 w Krakowie
Męskie Granie 2018 w KrakowieFoto: D. Kramski

Gościem Piotra Stelmacha w pierwszej godzinie audycji był Organek, który opowiadał o swoim solowym występie na krakowskim koncercie, na finał którego pojawił się gość-niespodzianka. Jak podkreślał, obecność gości, których jest bardzo wielu na trasie Męskiego Grania, nie może być przypadkowa i musi tworzyć spójną całość z zespołem, z którym właśnie występują.

Męskie Granie 2018. Serwis specjalny >>>

W drugiej godzinie audycji studio Trójki odwiedzili: Andrzej Zieliński z zespołu Skaldowie i Łukasz Lach z grupy L.Stadt. Podzielili się wrażeniami ze wspólnego wykonania na scenie Męskiego Grania utworu Skaldów "Od wschodu do zachodu słońca". Łukasz Lach opowiedział o tym, skąd wziął się pomysł takiej kolaboracji i dlaczego wybór padł akurat na ten utwór. Piotr Stelmach spotkał się również z Piotrem Roguckim, który mówił o fascynacji zespołu Coma muzyką z bajek z czasów ich dzieciństwa.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
G
oście: Organek, Andrzej Zieliński, Łukasz Lach, Piotr Rogucki
Data emisji: 4.08.2018
Godzina emisji: 17.10, 18.07

ml/mk