Męskie Granie 2018. Gdynia oczarowana!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 20:00
Gdynia to piąty przystanek tegorocznej trasy Męskiego Grania, ale pierwszy nie w pełni skąpany w słońcu. Jednym z elementów koncertu Męskiego Grania był "Tribute to Lech Janerka". Na scenie scenie pojawili się m.in. Ralph Kaminski, Kortez, Organek, Nosowska, Krzysztof Zalewski i oczywiście Męskie Granie Orkiestra.
Lech Janerka na koncercie Męskiego Grania w Gdyni
Lech Janerka na koncercie Męskiego Grania w GdyniFoto: M. Murawski

Z terenu imprezy – gdyńskiego Parku Kolibki – nadaliśmy sobotnią audycję "Mysliwiecka 3/5/7". Pierwszym gościem Anny Gacek był Lech Janerka, który opowiadał o młodej polskiej scenie i o tym, co czuje, kiedy słyszy jak kolejni, coraz młodsi wykonawcy, śpiewają jego piosenki. Artysta przyznał, że trudno jest mu się zrewanżować, bo nie potrafi śpiewać cudzych piosenek. O koncercie "Tribute to Lech Janerka" opowiadał w pierwszej godzinie audycji także jeden z jego pomysłodawców – Agim Dżeljilji. Przed Trójkowym mikrofonem pojawił się także Ralph Kaminski, po swoim pierwszym koncercie na Męskim Graniu. Jakie były jego wrażenia na gorąco? 

Męskie Granie 2018. Serwis specjalny >>>

W drugiej godzinie audycji Anna Gacek zaprosiła na spotkanie z Natalią Przybysz i jej rodzicami, o ich wspólnych występach na Męskim Graniu i ich rodzinnym muzykowaniu. Nagranie tej rozmowy zostało zrealizowane podczas przystanku Męskiego Grania we Wrocławiu dwa tygodnie temu, wówczas jednak rozmowa nie została wyemitowana. Trójka nadawała bowiem program specjalny poświęcony zmarłej tego dnia Korze. W tej części audycji także Monika Brodka opowiadała o mierzeniu się z muzyką Lecha Janerki i o swoich kolejnych projektach. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrań audycji.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Anna Gacek
G
oście: Lech Janerka, Agim  Dżeljilji, Ralph Kaminski, Natalia Przybysz z rodzicami, Monika Brodka
Data emisji: 11.08.2018
Godzina emisji: 17.11, 18.08

gs/mk