X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wokół Męskiego Grania. Rozmowa z Tomaszem Organkiem oraz Igo

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 19:10
Męskie Granie 2019 zbliża się coraz większymi krokami. Z tej okazji rozmawialiśmy z Tomaszem Organkiem oraz Igorem Walaszkiem, czyli Igo.
Audio
  • Rozmowa z Tomaszek Organkiem oraz Igo (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Lato z Radiem Festiwal
Lato z Radiem Festiwal Foto: Darek Kawka/Polskie Radio

Z Tomaszem Organkiem, który w latach 2016 i 2017 szefował Orkiestrze Męskiego Grania, Piotr Stelmach rozmawiał na temat idealnych jego zdaniem relacji, panujących w zespole.

– Wyznaję taką zasadę, że jeżeli mamy stworzyć coś trwalszego, to najpierw musimy być na tym samym poziomie wrażliwości i duchowości. Przede wszystkim musimy dogadywać się jako ludzie. To jest podstawa wszelkiej współpracy. Nie robimy w wykończeniówce, tylko w materii bardzo wrażliwej. Zwracam uwagę na wspólne relacje, na to jakim kto jest człowiekiem, na ile ma rozbudowaną duchowość, ale też jak potrafi zachowywać się w sytuacjach stresowych, trudnych – mówił Tomasz Organek.

Igo jest wokalistą, który w swojej twórczości często nawiązuje do swojej fascynacji soulem.

– Do tej muzyki jest mi najbliżej. Dążę do tego, żeby kiedyś mieć analogowe studio w domu i mikrofon, do którego będę mógł śpiewać z drugiego pomieszczenia, gdzie on będzie gdzieś daleko ustawiony i tak będzie zgarniał cały mój głos i do tego, żeby nagrywać na taśmę. Taka muzyka ma duszę i to kocham w niej najbardziej – opowiadał Piotrowi Stelmachowi Igo.

Jak Tomasz Organek wspomina ubiegłoroczne koncerty Męskiego Grania? Skąd wzięła się niepowtarzalna chrypka w głosie Igo? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
Gość:
Tomasz Organek (muzyk), Igor "Igo" Walaszek (muzyk)
Data emisji: 6.07.2019
Godzina emisji: 18.08

kr/ml/kw

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: krótko mówiąc, kończę z dawną sobą

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 18:00
– Naszedł taki moment w życiu, żeby zadać sobie kilka ważnych pytań – mówi Katarzyna Nosowska. Artystka wydała właśnie solową płytę zatytułowaną "Basta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Organek: szanujmy się, a będziemy sięgać po piękne rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 14:08
Piotr Stelmach spotkał się z muzykami zespołu Organek, którzy opowiedzieli o wspólnej pracy, nadchodzących projektach i planach na przyszłość. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stewart Copeland: muzyka The Police początkowo się nie przyjęła

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 23:00
– Nasze pierwsze single znikały na rynku wydawniczym bez śladu, niezauważone przez słuchaczy. Na szczęście nasza ówczesna wytwórnia bardzo w nas wierzyła i nie pozawalała odpuścić – mówi Stewart Copeland w rozmowie z Piotrem Metzem.
rozwiń zwiń