Rozmowy o kobiecości na Męskim Graniu w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 18:00
Męskie Granie 2019 zatrzymało się już na drugim przystanku, czyli na terenie krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego. Na miejscu nie mogło zabraknąć Anny Gacek, która rozmawiała z gwiazdami tegorocznej trasy.
Audio
  • "Myśliwiecka 3/5/7" z krakowskiego Męskiego Grania – część 1 (Trójka)
  • "Myśliwiecka 3/5/7" z krakowskiego Męskiego Grania – część 2 (Trójka)
Natalia Przybysz
Natalia PrzybyszFoto: Damian Kramski

pierwszej godzinie audycji rozmówczynią dziennikarki Trójki była Natalia Przybysz, która mówiła m.in. o utworze "Miód" – nową wersję tej piosenki jakiś czas temu przedstawił publiczności Krzysztof Zalewski. Jak artystka czuje się z tym, że tak kobiecy tekst został zaśpiewany męskim głosem? 

– Cieszę się, że ta piosenka ma swoją autonomię i że jej energia istnieje gdzieś poza mną. To jest bardzo dobre. Androginiczność w muzyce i w sztuce uważam za jedną z największych wartości – mówiła wokalistka.

Natalia Przybysz opowiadała także o poszukiwaniu własnej kobiecości, nadchodzącej, nowej płycie oraz... niewygodnych butach, które nie miały szczęścia wystąpić razem z nią na scenie kilka minut później.

drugiej godzinie audycji przy Trójkowym mikrofonie pojawił się Ralph Kamiński. – Sztuka musi być pod prąd, nie może być letnia, musi być na maksa, musi być niewygodna, ale za tym wszystkim musi kryć się jakaś prawda, jakiś przekaz – mówił.

Artysta opowiadał także o występie w towarzystwie Natalii Przybysz. – Napisałem jej, że trzy lata temu, kiedy jeździłem na jej koncerty i zakochałem się w płycie "Prąd", w życiu bym nie przypuszczał, że pojadę do niej do domu, że będę miał z nią superpróbę i dzisiaj zaśpiewam z nią jedną z moich ukochanych piosenek. Kompozycja "Sto lat" to jest bardzo wzruszająca piosenka, nigdy tego nie zapomnę – opowiada muzyk.

Czy Paulina Przybysz uważa się za osobę pragmatyczną czy raczej "odklejoną"? Jakie niespodzianki szykuje słuchaczom Ralph Kamiński? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Anna Gacek
G
oście: Natalia Przybysz (wokalistka i autorka tekstów), Ralph Kamiński (wokalista, kompozytor i autor piosenek)
Data emisji: 20.07.2019
Godzina emisji: 17.11, 18.08

kr/ml

Czytaj także

Męskie Granie 2018. Poznań na pierwszy ogień!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 18:46
14 lipca w poznańskim Parku Cytadela zainaugurowano 9. edycję Męskiego Grania. Anna Gacek poprowadziła specjalne wydanie "Myśliwieckiej 3/5/7", podczas którego rozmawiała z gwiazdami wydarzenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziesiąta edycja trasy Męskie Granie wystartowała w Poznaniu!

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 11:10
Premierowe wykonanie singla "Sobie i Wam" przez Męskie Granie Orkiestra 2019, tłumy gości na koncercie Sokoła, energetyczny występ Łąki Łan oraz porywające koncerty Nosowskiej i Ørganka – za nami pierwsze Męskie Granie 2019.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie po raz 10. zagra w Krakowie! Trójka będzie na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 16:13
Już w sobotę Męskie Granie po raz dziesiąty zagra w Krakowie. W nowym miejscu, na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, ponownie wystąpią artyści reprezentujący odmienne konwencje i style.
rozwiń zwiń